Doufali v baráž, jaro však bylo zklamáním...

Hradecko
Napsal uživatel Hradecký deník   
Úterý, 12. Červenec 2011 13:30

Fotbalisté Třebechovic pod Orebem obsadili v uplynulém ročníku I. A třídy solidní šesté místo, trenér Jan Rolko přesto spokojen nebyl

Trenér JAN ROLKO byl pochopitelně velice zklamán.

Čekal jste, že jarní část bude tak nepovedená?
V žádném případě. Určitě jsme na jaře chtěli získat více bodů. Tajně jsme doufali, že bychom při troše štěstí mohli proklouznout do baráže a pokusit se postoupit do krajského přeboru. Stalo se to, co se stalo, je to fotbal. V sezoně 2009/10 jsme se zachránili tři kola před koncem, nyní jsme skončili se ziskem 39 bodů na šestém místě. Někdo to možná bude považovat za úspěch, ale já spokojen v žádném případě nejsem.

V čem vidíte hlavní příčiny?
Nechci se vymlouvat, ale naši brankáři na jaře určitě neměli optimální formu. V žádném případě nenahradili gólmana Maryanďuka, který odešel za prací na Ukrajinu. Z pracovních důvodů nemohl hrát ani Martin Krejčí a David Vích je dlouhodobě zraněn. Řeknu otevřeně, že pokud by tito hráči byli k dispozici, bylo by jaro v Třebechovicích určitě vydařenější.

Určitě jste si pořádně rozlobili fanoušky...
To víte, že s naším herním projevem a výsledky nebyli spokojeni a já se jim ani nedivím. Když přijdou na fotbal, chtějí vidět hlavně vítězství svých „miláčků“, a to se bohužel stalo jen dvakrát. Máme co napravovat. Přesto věřím, že na nás v příští sezoně nezanevřou a budou nám fandit v hojném počtu.

Překvapivě se vám více dařilo na hřištích soupeřů...
To je pravda. Po celou sezonu jsme se snažili předvádět ofenzivní fotbal. U soupeřů jsme si dokázali vytvářet dostatek šancí i proto, že se domácí celky snažily o otevřenou partii. Na druhou stranu mě mrzelo, že kluci by nejraději jenom útočili a zapomínali bránit.

Viděl jste u svých svěřenců vůbec touhu po vítězství?
O žádném hráči nemohu říci, že by při vstupu na hřiště nechtěl vyhrát. Jak už jsem řekl, jarní část se nám nepovedla, je to zároveň ponaučení do příští sezony.

Nebýt domácích ztrát, hrála by se pod Orebem zřejmě baráž...
To je právě to, co mě nejvíce mrzí. Věděli jsme, že na Libčany a rezervu Dvora nemáme. Oba týmy disponují velice kvalitními kádry, o jejich postupu nebylo pochyb. Moc jsem toužil po baráži, neboť fotbal v Třebechovicích slaví letos 100 let svého založení a postup do krajského přeboru by byl pro naše fanoušky tím nejlepším dárkem. Myslím, že dvojzápas s týmem Přepych bychom úspěšně zvládli.

Dojde v létní přestávce v hráčském kádru ke změnám?
Pokud vím, nikdo by neměl odejít. Jsem rád, že u nás zůstane velezkušený Roman Kyral. Pro zvýšení konkurence bych rád v mužstvu měl alespoň dva nové hráče. Je jasné, že v tuhle chvíli budeme řešit hlavně nejcitlivější post – tím je příchod brankáře. Vše je v dnešní době otázka peněz, uvidíme, co přinesou příští dny a týdny. Jisté je, že se do přípravy zapojí tři hráči z dorostu.

Chcete ještě něco dodat?
Chtěl bych poděkovat předsedovi našeho oddílu Miroslavu Horákovi za všechno, co pro zdejší fotbal dělá. Žije jím čtyřiadvacet hodin denně. Bez něj by to bylo hodně špatné.

Jan Skalička

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže