Valenta se ve Lhotě asi zhlédl v Řepkovi

Hradecko, Krajský fotbal, Krajský přebor
Napsal uživatel TB
Neděle, 20. Květen 2012 21:16

Pověstné blikance bývalého sparťanského a dnes českobudějovického zlého muže Tomáše Řepky jsou každému fotbalovému fanouškovi známé. V minulém kole krajského přeboru si nestranný fanoušek mohl připadat, že se Řepka objevil v modrobílém dresu rezervy Nového Bydžova. Josef Valenta si se svým slavnějším vzorem v ničem nezadal, dokonce ho v jednom případě i předčil. Ale nebyl to jenom on, protože kontroverzní momenty se objevily na obou stranách. Bohužel  je v několika případech přehlédli rozhodčí. Hlavní i první asistent si za svou nepozornost odpočinou 3 týdny.

Pětadvacetiletý útočník novobydžovské rezervy s přezdívkou Kedlub vlétl do utkání jako utržený ze řetězu. Ve 20. minutě vsítil první gól svého týmu, ale potom nad jeho počínáním kroutili hlavou i někteří spoluhráči. Svůj přehnaný důraz byl po několika "dojetích" ohodnocen žlutou kartou až ve 42. minutě. Varování v podobě napomenutí mu ale nestačilo. Ještě do přestávky před vhazováním zcela nesmyslně poslal v přerušené hře na zem nabíhajícího domácího hráče.

Po obrátce opět úspěšně zkoušel milosrdnost rozhodčího v 55. minutě, kdy nešetrně dohrál souboj s domácím gólmanem Martinovským. To se přestalo líbit domácímu Královi, který si vzápětí zahrál na Zorro mstitele. Jeho "sestřelení pachatele" se k údivu všech aktérů zápasu obešlo bez jakéhokoliv karetního trestu.

V 61. minutě se Valenta červené karty konečně dočkal. Jeho představení pokračovalo kritikou asistenta rozhodčího doprovázenou peprnými výrazy. Na cestě do kabin si ještě stačil vyměnit pár ostrých vět s trenérem domácího celku Peterou, který mimochodem atmosféru zápasu také neuklidňoval. To ovšem neomlouvá následné vyvrcholení řádění Valenty, jež šlápl o zábradlí opřenému Peterovi v technické zóně u lavičky náhradníků úmyslně na nohu a hozením dresu na střídačku svého týmu ukončil své nepovedené vystoupení.

Těsně předtím došlo k situaci, kdy za stavu 0:3 byl nedovoleně atakován v pokutovém území domácí hráč a rozhodčí odpískal na pokyn asistenta penaltu. Ta se nelíbila jak Valentovi, tak i hostujícímu trenérovi, jehož nevybíravé slovní výpady adresované všem přítomným obyvatelům Lhoty pod Libčany dále přitopily pod kotlem.

Ale to ještě nebylo poslední extempore. O 12 minut později se předčasně do sprch poroučel i Valentův spoluhráč Obermajer po druhé žluté kartě za další kritiku rozhodčího. Tomu se zjevně ze hřiště moc nechtělo a nebýt zásahu vedoucího mužstva Nového Bydžova, který za cenu svého vykázání vtrhl na hrací plochu a hříšníka zklidnil, zřejmě diskutuje s rozhodčími dodnes.

Sportovním chováním se nedají nazvat ani slovní výpady trenéra domácích Petery, který po celý zápas nevybíravě komentoval nejen výkon svých svěřenců, každý náznak faulu hostujících hráčů, ale pletl se i do práce rozhodčích a vše zakončil vulgární slovní exhibicí po skončení zápasu směrem ke svým hráčům. Udělal tak nechutnou tečku za zápasem, který bude mít zaslouženou dohrávku ve čtvrtek u disciplinární komise.