Napsal uživatel TB
Neděle, 06. Květen 2012 20:06

Tradiční dorostenecké zpravodajství přináší Vladimír Blažej.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ VEZE BOD Z RYCHNOVA, NOVÉ MĚSTO NASTŘÍLELO PĚT BRANEK V LITOMYŠLI, VEDOUCÍ SLAVIA TĚSNĚ ZDOLALA CHRUDIM ..

Kolo začalo předehrávkou v týdnu, na svátek práce podlehla doma Třebeš Olympii Hradec Králové 1:5. Domácí hodnotili zápas kriticky: „Čekali jsme vyrovnané utkání, ale to platilo pouze v prvním poločase. Poprvé jsme střídali již v 7. minutě a při dalším ošetřování jsme inkasovali branku ve 20. minutě. Podařilo se nám vyrovnat, ale to bylo z naší strany vše. Po naivní chybě obrany se dostala Olympie do poločasového vedení 1:2. Do druhého poločasu jsme potřetí nuceně střídali, chvíli se ještě hrálo vyrovnané utkání s možností srovnat skóre. Poté hru zcela ovládla Olympie a zaslouženě s námi zametla.“
V sobotních zápasech vyhrálo nejprve Nové Město na půdě Litomyšle 5:0. Trenér Zelený pochopitelně neskrýval spokojenost: „Ze „ zájezdu“ do Litomyšle jsem se obával, protože na podzim tyto výjezdy většinou nedopadly dobře, ale tentokrát to dopadlo nad očekávání. Poločas skončil 0:2 po gólech Tučka a Srubjana v 9. a 36. minutě. Domácí měli také dvě šance, obě ale vychytal Štěp. Druhý poločas jsme zahájili výborně, v 53. minutě Srubjan nejprve trefil tyč, v 54. minutě Srubjan prostřelil brankáře a v téže minutě po chybě brankáře Macek levou nohou do prázdné brány přidal čtvrtý gól. V 56. minutě Klikarovu střelu gólman výborně chytá, ale z následného rohu v 57. minutě Hlávko krásnou střelou do „vinglu“ stanovil konečné skóre. Během čtyř minut druhého poločasu bylo po zápase. Je třeba na závěr říct, že domácí nepodržel gólman, tři góly mohl chytit, ale v červnu mu bude teprve 15 let.“
Sobotní program poté pokračoval velmi zajímavým zápasem v Orlické kotlině, ve kterém domácí Slavia nakonec udolala rezervu MFK Chrudim 3:2. Domácí trenér Ondřej Krempa hodnotil zápas takto: „V utkání s kvalitním soupeřem z Chrudimi jsme měli v první půli mírnou herní převahu, první branku utkání však vstřelili hosté. Po naší špatné rozehrávce u lajny na půli hřiště hosté dostali rychlou kombinací míč do našeho malého vápna, kde využili většího důrazu a šli do vedení. Do přestávky se nám ještě podařilo vyrovnat, když se ocitl v pokutovém území zcela osamocený Gabriel, který nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:1. Na začátku druhého poločasu byl vyloučen hostující hráč a my jsme šli do vedení díky proměněné penaltě Gabriela. Chrudim hru otevřela a nám se tak naskytl prostor pro podnikání brejků do otevřené obrany. Bohužel ani jeden jsme nedokázali proměnit. Ač hrála Chrudim v deseti, stále se tlačila dopředu a vytvářela si šance. Jednu z nich v 72. minutě proměnili a bylo srovnáno. Netrvalo však dlouho a do vedení nás poslal Homolka. Do konce utkání se již stav nezměnil. Na průběhu utkání se jistě podepsalo i nucené střídání hostujícího brankáře, který musel ve 43. minutě pro zranění odstoupit a nahradil ho hráč z pole.“
Hlinsko si doma poradilo se Dvorem Králové 3:1. První poločas se hrál fotbal ve vysokém tempu. Domácí si v prvních 30 minut vytvořili několik slibných příležitostí z nichž dvě proměnili, v 13.m. Odstrčil a v 30.m. Najman. Poté ale začali hrát hosté svoji hru, při které domácímu týmu téměř nepůjčili balón. Hlinečtí byli rádi, že udrželi dvoubrankové vedení do poločasového hvizdu. Druhý poločas se již nehrál v tak vysokém tempu. Hosté se vrhli do útočení, měli několik slibných příležitostí, ale zároveň pootevřeli zadní vrátka, takže domácí zahrozili z několika rychlých protiútoků. V 76 min. se parádní ranou téměř z brankové čáry trefil hostující Duplinský nad překvapeného brankáře domácích. Zdálo se, že se hosté nadechnou k závěrečnému náporu, ale v hned 78 min. po jednom z rychlých protiútoků upravil skóre na 3:1 Najman. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Hlava. Zastupující trenér hostů Celler zápas zhodnotil takto: „V prvním poločase bylo družstvo domácích jednoznačně lepší . Hosté si nevypracovali žádnou brankovou příležitost a naopak po dvojnásobném zaváhání obrany byl poločasový výsledek 2:0 pro domácí objektivním vyjádřením poměru sil na hřišti.V druhé půli se družstvo hostů zlepšilo. Dokázalo snížit na 2:1 a několik vyložených brankových příležitostí nevyužilo (Žaba, Jirák, Duplinský). Domácí družstvo opět po chybě hostující obrany v 78. minutě stanovilo konečný výsledek utkání.V závěru se nechal zbytečně vyloučit hostující Hlava za zcela zbytečný faul, když již předtím obdržel žlutou kartu.Družstvo Dvora Králové pokračovalo ve slabším výkonu jako v dohrávce, kde ve Vysokém Mýtě podlehlo domácímu družstvu 2:1.“

V neděli Rychnov n.K., který dvě kola předtím vyhrával, nečekaně odevzdal body do té doby poslední Moravské Třebové za remízu 3:3. Domácí soupeře silně podcenili. V úvodu utkání neproměnily několik šancí a tím nechali soupeři naději. A soupeř ji náležitě využil. Domácím se nakonec sice podařilo ujmout se vedení, ale v 86 minutě z jasného postavení mimo hru se hostům podařilo srovnat výsledek.
Pardubice doma zdolaly Vysoké Mýto 2:0.  Po celý zápas byli domácí hráči lepším týmem, když hosté se soustředili na obranu a snažili se hrozit z brejkových protiútoků, se kterými si však domácí obrana dokázala poradit. Hráči Pardubic si v prvním poločase vytvořili několik gólových příležitostí, z nichž se ujaly pouze střely odražené od tyčí z 35 a 42 minuty Kovářem. Druhý poločas se opět odvíjel v domácí režii, ale několik dalších gólových příležitosti zmařil dobře chytající gólman hostí nebo špatná koncovka domácích.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

Sokol Třebeš - FC Olympia Hradec Kr. „B“       1 : 5 (1:2)

BRANKY: Majer - Pokorný, Denk, Brutovský, Vlkanova, Novák
SESTAVA TŘ: Kašpar - Majer, Krykorka, Brousil, Rederer, Štajer, Drapák, Rychtár, Mizerík, Vlach, Šlezingr, Kouba, Vacek, Etflaiš, Tesař, Matějka.
SESTAVA OL: Žaloudek - Linder, Čapek, Pokorný, Morávek, Denk, Brutovský, Jošt, Vlkanova, Novák, Bůžek, Junek, Ptáček, Bureš, Liebisch.

FC Hlinsko – TJ Dvůr Králové                             3 : 1 (2:1)
BRANKY: 30. a 78.Najman, 13.Odstrčil – 76.Duplinský
SESTAVA HLI: Severýn - Kadidlo, Jetmar, Půlpán (57.Vamberský), Zach (46.Cach) - Odstrčil, Matěna, Sokol, Najman – Kaštánek (78.Nevole), Jeníček
SESTAVA DK: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinský - Krušina, Machek, Hák, Hlava – Klossovski (46.Jirák), Žaba
Jiskra Litomyšl - MFK Nové Město n.M.             0 : 5 (0:2)

BRANKY: Srubjan 2, Macek, Hlávko, Tuček

SESTAVA NM: Štěp - Zákravský, Joneš, Vítek(70.Škoda), Sýkora - Klikar(70.Junek), Srubjan, Vávra, Tuček - Macek(80.Forman), Hlávko.

Slavia Hradec Králové – MFK Chrudim B          3 : 2 (1:1)
BRANKY: 36. a 54. Gabriel(1x z PK), 73. Homolka - ???
SESTAVA SLÁ: Teprt - Špaček, Charous, Mlateček, Rosulek - Ježek, Hrůša(76. Hejzlar), Gabriel, Baťka - Mottl, Homolka (80. Černík)

FC Spartak Rychnov n.K. – Moravská Třebová   3 : 3 (1:2)
BRANKY: 2.Šmol, 55.Stieber PK, 71.Dvořák – 42. a 86.David, 34.Muselík
SESTAVA RK: Ježek - Halíř, Počtýnský, Myšák, Nosek - Šmol, Stieber, Dvořák, Řehák – Trejtnar, Fujdiak, střídali Kába, Forejtek, Hanyk, Kočár, Netolický, Jedlický
SESTAVA MT: Komoň - Fikr, Marek, Leksa, Kabeláč - Dokoupil, Neumaqnn, Coufal, Urbášek - David, Mlčoch, střídali Pospíšil, Kubečka, Trefil
FK Pardubice „C“ – SK Vysoké Mýto                   2 : 0 (2:0)
BRANKY: 35. a 42.Kovář

Další výsledky:  Lanškroun-Letohrad B nehlášeno

NA POSLEDNÍ MÍSTO TŘEBECHOVICE, BÉČKO NÁCHODA ROZSTŘÍLELO VEDOUCÍ CHLUMEC A DOTÁHLO SE NA ČELO

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 20. hrané kolo této soutěže.

V sobotním programu určitě zaujala výhra rezervy Náchoda nad vedoucím Chlumcem, hlavně pak její výše. Výsledek 6:1 hodnotil trenér Jaroslav Panenka: „Souboj prvního s druhým přinesl výsledkově jednostrannou záležitost. Přesto musím říct, že hosté, byť prohrávali a pokud jim stačily síly, tak měli několik šancí včetně nastřelené tyče. U nás vázla trochu finální přihrávka, protože pak by skóre bylo jiné. Po dlouhé době zaviněné nemocí se vrátil Roman Pípek a uvedl se parádně, kdy dvakrát zatížil konto soupeře. Z toho a z předvedené hry celého týmu mám radost.“ Vedoucí hostů Ladislav Vacek vyslovil tento názor: „Hosté dostali první gól po výkopu brankáře, když se stoper s brankářem nedohodli a hráč domácích měl snadnou práci. V momentě, kdy se zdálo po snížení na 3:1, že se Chlumec vrací do zápasu, si naši hráči dali ránu do vazu špatnou malou domů z cca 40 metrů tak, že další gól na 4:1 definitivně určil ráz zápasu. Čestnou branku hostí dal Kouba hlavou po rohovém kopu.“
Packý tým doma zdolal jasně Třebechovice 6:0 a odsoudil hosty k poslednímu místu v tabulce. Domácí hráči neproměnili ještě několik vyložených šancí, včetně pokutového kopu v 72. minutě a nastřelených dvou tyčí. Hosté měli pouze jednu dobrou příležitost. Výborný výkon předvedl rozhodčí Otava, tak by mělo vypadat řízení mládežnických utkání. Trenér domácích Hloušek neměl k zápasu žádný podrobný komentář, podle něho dění na hřišti řeklo vše, hosté pouze blahopřáli domácím k výbornému výkonu.
Zápas mladíků FKM Úpa v Žacléři komentoval jejich trenér Cerman: „Jednoznačně nejlepší výkon našich mladíků v jarní části sezony. I celkově šlo o zajímavý zápas, fanoušci si jistě přišli na své. Na to, v jaké jsme odjeli sestavě, jsme to odehráli parádně, kluci si zaslouží pochvalu. Škoda jen neproměňování všech šancí, jinak to mohlo být o pět, šest branek.
Sobotní pořad uzavřelo utkání Kunčic s Dobruškou, důležitý duel vyhráli domácí 2:1. Trenér Jiří Pechar přidal podrobné hodnocení: „Utkání vyrovnaných soupeřů v tabulce přineslo velké množství vyložených šancí. Více jich měli domácí, ale i hosté podnikali velmi nebezpečné protiútoky díky výborným krajním hráčům. Do vedení šli hosté po RK, naštěstí jsme ještě do přestávky vyrovnali a to rovněž po RK. V prvních třiceti minutách druhé půle jsme zahazovali vyložené šance, které snad ani zahodit nešly. Po vítězné brance jsme v závěru měli štěstí, když hosté měli dvě dobré příležitosti na vyrovnání. Chválíme celý tým za bojovnost. Vzhledem k faktu, že jsme neměli střídající hráče bylo utkání těžké až do konce. Neproměnit tak vyložené šance jako v tomto utkání je již docela umění. Nedaří se v zakončení nikomu z našich hráčů a tak utkání, které mělo být rozhodnuté již do poločasu mohlo klidně skončit i vítězstvím hostí, kteří odehráli velmi dobré utkání s vynikajícími protiútoky. Chválíme i rozhodčího Matěje Novotného, který zápas odřídil s přehledem.“
Nedělní zápas Jaroměře s céčkem Olympie bylo drama se šťastným koncem pro domácí: Domácí trenéři Chmel a Valčík řekli k zápasu toto: „Dnes se hrál kvalitní fotbal i přes včerejší průtrže, jsme měli hřiště dobře připravené. Soupeř nebyl horší a o vítězství rozhodla až nařízená penalta v 77 minutě. Dnes jsme velmi spokojeni s předvedenou hrou našich hráčů. Po nešťastném minulém víkendu, po organizační chybě realizačního týmu, a poté, co nám soupeř z Chlumce odmítl náhradní termíny a následně bylo utkání předpokládaně kontumováno, nám toto dnes dodalo více chuti do hry. Děkujeme.“

Lepšící se Červený Kostelec vyhrál jasně v Hořicích 3:0 a Vrchlabí jasně porazilo doma Hronov/Polici 4:1.

FK Náchod B – FK Chlumec n.C.                      6  :  1 (4:1)
BRANKY: 3.,38. Plšek,64.,74. Pípek,14.Vejprava, 30.Šulitka - Kouba
SESTAVA NÁ: Vik - Šedivý, Berka, Pek, Macháček - Moravec, Metzner, Vejprava, Král – Plšek (62.Pípek), Šulitka (56. Jaroš)
Nová Paka/Stará Paka - SK Třebechovice        6  : 0 (0:0)

BRANKY: 9. a 62. Vavrinec, 44. a 45. Brádle, 52. Svoboda, 90. Machát
SESTAVA NSP: Chabada - Horáček, Bláha, Knap, Machát, Bekr, Brádle, Matouš, Svoboda, Vavrinec, Ulrich

SESTAVA TŘ: Novotný - Petřík (61. Jandera), Janko, Želízko, Věříš (69. Lopata), Voslář, Hrabě, Denemarek (53. Bíl), Bušák, Doležal (53. Hofman), Conk
Baník Žacléř – FKM Úpa Trutnov „B“              2  : 3 (1:1)

BRANKY: ??? - 44. Nývlt, 63. Malínský, 74. Nývlt.

SETAVA FKM: Kubeček - Chvalina, Kancok, Dewat, Hodbod - M. Trnovský (80. Koščál), Nývlt, Turner, Švorc - Vít, Malínský

SK Bystřian Kunčice – TJ Dobruška                   2  : 1 (1:0)

BRANKY: 38.Kalenský, 78.Jar.Srpek

SESTAVA KUN: Kocián – Ji.Srpek, Bednář, Pechar, Kalenský – Jar.Srpek, Adlaf, Feko, Tryzna - Kašprišin, Farka..