Poslední dějství dorosteneckých soutěží

Dorostenecký fotbal
Napsal uživatel TB
Neděle, 17. Červen 2012 20:38

Poslední kolo bylo na pořadu i v dorosteneckých soutěžích. Zpravodajství sumarizuje Vladimír Blažej.

SLAVIA HRADEC OBDRŽELA POHÁR ZA PRVENSTVÍ, VYSOKOU PROHROU V LANŠKROUNĚ PŘIŠEL NÁCHOD O BRONZ, TŘETÍ NAKONEC SOKOL TŘEBEŠ, NEUVĚŘITELNÉ DRAMA V ZÁVRU ZÁPASU V RYCHNOVĚ

30.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje uzavřelo historii této nové soutěže v soutěžním ročníku 2011/2012.

Kolo začalo netradičně již v pátek, kdy za přítomnosti předsedů VV KFS Pardubického a Královéhradeckého kraje Vladimíra Janaty a Václava Andrejse, kteří předali hradecké Slávii pohár a plakety za vítězství v soutěži, porazili domácí dorostenci béčko Letohradu 6:1. Roman Brázda, který domácí dorost dovedl k východočeskému titulu, řekl k závěrečnému zápasu tato slova: „Hráči zápas zvládli poměrně bez problémů a završili tak povedenou sezonu vítězstvím. Za celou sezonu děkuji nejen hráčům, ale i divákům, kteří pravidelně navštěvovali naše zápasy.“

V sobotu Moravská Třebová prohrála doma s týmem Nového Města 2:6. Spokojenost se zápasem i sezónou vyjádřil trenér novoměstských dorostenců Pavel Zelený: „Na poslední utkání sezóny jsme jeli bez tří hráčů základní sestavy a v úvodu utkání to bylo znát. Domácí si vytvořili tři šance, ale dvakrát je vychytal Štěp a jednou trefili tyč. Po tyči jsme se konečně probudili a do přestávky jsme dali 4 góly. Postarali se o ně Vávra, Králíček, Lelek a Klikar. Do druhého poločasu vystřídal Škoda Králíčka a za pár minut zvýšil na 5:0. Poslední gól dal Klikar a tím pro nás skončil zápas. V posledních minutách domácí korigovali skóre po únicích středem hřiště. Naši hráči už jenom čekali na závěrečný hvizd. Mohl bych některé hráče kritizovat, ale byl to poslední zápas sezony, pro 7 hráčů poslední dorostenecký zápas, tak budu jenom chválit. Výborně zahráli hlavně druhý poločas mladší dorostenci Lelek, Borůvka, Klikar, Škoda a v prvním poločase Králíček. Ze starších dorostenců zahráli výborně Srubjan, Vávra, Vítek, Macek, Tuček, Štěp a samozřejmě Sýkora. Samozřejmě někdy byl člověk rozčarovaný z přístupu některých jedinců, hlavně tréninková účast mohla být mnohem lepší, ale je to jako s vojnou, člověk si pamatuje jenom to dobré.“

Rychnov n.K. doma zdolal v přestřelce a v neuvěřitelném dramatu v závěru FC Hlinsko 4:3. Co řekl k zápasu domácí realizační tým: „V zápase sousedních týmů tabulky za krásného letního počasí začali oba soupeři velmi zvolna, kdy se hrálo zejména ve středu hřiště. Poté, co domácí neproměnili vyložené šance, se hosté do poločasu ujali vedení 2:0. Do druhého poločasu nastoupily úplně jiné týmy, kdy domácí hosty zatlačili a opět pokračovalo trápení s proměňováním šancí. Po závaru před brankou hostí Matouš Syrový vstřelil kontaktní branku.Situace se opět změnila a následovaly šance hostujícího týmu, které zázračně vychytal domácí brankář Ježek. Domácí tým vrhl všechny síly do útoku, čehož soupeř využil a z rychlého brejku zvýšil na 1:3. Tímto se hostující tým uspokojil a umožnil samostatný nájezd Jakuba Jedlinského po krásné přihrávce Tomáše Řeháka a opět bylo o co hrát. V devadesáté minutě po samostatné akci Ondry Stiebera domácí vyrovnali. V nastaveném čase kopali oba týmy rohové kopy, čehož domácí využili a ve třetí minutě nastavení Lukáš Dvořák zvrátil vítězství na stranu domácích. Domácí hráči v kombinované sestavě s mladšími dorostenci zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení v závěru utkání.“

Stejným poměrem 3:4 podlehla doma Litomyšl Sokolu Třebeš. Branky hostů dali Vacek, Rederer, Kouba a Šlezinger.

O třetí místo v soutěži přišel těžkou porážkou v Lanškrouně v poměru 0:4 po poločase 0:2 FK Náchod. Trenér Jaroslav Panenka řekl k zápasu: „V silně okleštěné sestavě jsme opticky nesehráli špatnou partii, ale dvě loženky v 1. a 4.m., které jsme neproměnili, daly ráz utkání. Domácí byli kvalitním týmem a brankově to zvládli daleko lépe než my.“ Hosté z Náchoda hráli v této sestavě – Vik, Pek, Bareš, Huaman, Vrabec, Mich.Moravec, Mart.Moravec, Metzner (46.Pípek), Macháček (66.Říha), Šulitka, Vejprava.

V posledním utkání letošního ročníku Východočeského oblastního přeboru porazil druhý tým soutěže FK Pardubice tým Dvora Králové 6:1. Pavel Zahradník z domácího celku přidal tento komentář: „Jednoznačná záležitost domácího týmu, který byl po všech stránkách lepším týmem. Domácí hráči si vytvořili velké množství vyložených brankových příležitostí, které však svou nemohoucností v koncovce a výborným výkonem brankáře Dvora neproměnili.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

Slavia Hradec Králové – FK OEZ Letohrad B        6 : 1 (3:0)
BRANKY: 27. Ježek, 32. Homolka, 34, Gabriel, 64. Soóky, 68. Derner, 75. Baťka
SESTAVA SLÁ: Groul – Rosulek (47. Černík), Charous (57. Bořke), Mlateček, Špaček – Ježek (66. Derner), Hrůša (47. Baťka), Gabriel, Soóky - Mottl, Homolka (47. Bačina).
Moravská Třebová - MFK Nové Město                    2 : 6 (0:4)
BRANKY: ??? - Klikar 2, Vávra, Lelek, Králíček, Škoda
SESTAVA NM: Štěp - Sýkora, Srubjan, Vítek, Tuček - Klikar, Lelek, Vávra, Borůvka - Macek, Králíček (46. Škoda).
Spartak Rychnov – FC Hlinsko                                    4 : 3 (0:2)
BRANKY: 58.Syrový; 88.Jedlinský, 90.Stieber, 90+2.Dvořák – 22.Jeníček, 26. Bělský, 80.Cach
SESTAVA RK: Ježek – Nosek, Kočár, Halíř, Jedlinský, Stieber, Dvořák, Řehák, Trejtnar, Fujdiak, Syrový, Myšák
SESTAVA HLI: Severýn - Vamberský, Jetmar, Švec, Zach, Pavliš, Mar.Nevole, Sokol, Matěna, Bělský, Jeníček, M.Nevole, Cach, Holomek
FK Pardubice C – TJ Dvůr Králové                             6 : 1 (4:0)
BRANKY: 12 a 24.Derka, 30.Klír, 33.Jelínek, 55.Kuru, 67.Kovář – 48.Klossovski
SESTAVA PCE: Truhlář - Růžička, Mareček, Dvořák, Jelínek (57.Doležal) - Svoboda, Klír (77.Šprync), Portyš (57.Kotajny), Kovář - Derka (77.Kurz), Kuru

Další výsledky: Lanškroun-Náchod 4:0, Litomyšl-Třebeš 3:4, Vysoké Mýto-Olympia HK B 2:1

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (16.6.-17.6.2012) …
CHLUMEC KRAJSKÝM PŘEBORNÍKEM, STŘÍBRNÁ PŘÍČKA REZERVĚ NÁCHODA, TŘETÍ MÍSTO VYBOJOVALA JAROMĚŘ …
14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo závěrečné 26.kolo této soutěže.

Již ve středu předehrávalo doma utkání Vrchlabí a podlehlo Náchodu B 2:7. Náchodská rezerva se posunula opětovně do čela soutěže a čekala na závěrečný výsledek chlumeckých dorostenců v Červeném Kostelci. Jaroslav Panenka přidal tento komentář: „V poklidném tempu jsme dospěli k poslednímu vítězství v této sezóně. Opět jsme se trápili s proměňováním vyložených šanci. Vedení týmu a výbor klubu děkuje hráčům za předvedenou hru v celé sezóně, kdy nás hlavně trápilo neproměňování šancí a rodičům za pomoc ve všech směrech.“
Další utkání se hrálo v pátek v Trutnově a v souboji dalších dorosteneckých týmů obou klubů porazil FKM Úpa Trutnov B Olympii Hradec Králové C 4:3. Trutnovský trenér Cerman řekl k zápasu: „V páteční předehrávce jsme si vypracovali spoustu gólových přiležitostí, leč proměnili jsme z nich pouhý zlomek. I přes konečnou výhru vázla kombinace, zpracování a další základní fotbalové věci. Fotbalového soupeře jsme udolali až ve druhém poločase, kdy se projevila větší snaha našich kluků o poslední vítězství v sezoně.“
Třebechovice v závěrečném zápase remizovaly s Dobruškou 1:1.
Žacléř se soutěží doma rozloučil výhrou nad Kunčicemi 1:0. Domácí trenér Volhejn měl radost z poslední výhry v sezóně: „Zápas o záchranu byl zápasem jednoho muže našeho brankáře Michala Pelce. Vychytal nejméně 6 vyložených šancí soupeře a navíc i pokutový kop. Byl to vyrovnaný zápas s množstvím neproměněných šancí. Nakonec se štěstí naklonilo na naši stranu. Chtěl bych poděkovat klukům za záchranu KP a popřát odcházejícím do mužstva dospělých hodně sportovních úspěchů.“
Neodehráno bylo utkání Nové Paky/Staré Paky s Hronovem/Policí, hosté před zápasem oznámili, že se nedostaví pro poruchu autobusu.
Pod taktovkou rozhodčího Vítka vyhrál Chlumec n.C. v Červeném Kostelci 3:0, stejný poměr branek byl již v poločase. Góly hostů dali Hartman 2x a Kučera. Chlumec touto výhrou získal titul krajského přeborníka.
Po porážce 2:3 s Jaroměří přišel z Hořic tento komentář: „Smolné rozloučení se sezónou... Domácí v prvním poločase otočili výsledek z 0:1 na 2:1. O vítězství přišli prakticky až v závěru utkání. Hosté udeřili v 85. a 90. minutě, a tak si z Gotthardu vezou všechny 3 body.“

FC Vrchlabí - FK Náchod B                                     2  :  7 (0:2)
BRANKY: ??? - 9., 54.,88. Jaroš, 52., 78. Macháček,33. Šulitka, 47. Moravec,.
SESTAVA NÁ: Vik - Rorbach, Berka, Výprava (58. Panenka), Pek, Říha (46. Král), Metzner (46. Huaman), Moravec, Macháček, Šulitka, Jaroš.
MFK Úpa Trutnov B – Olympia Hradec Kr. C      4  :  3 (1:3)

BRANKY: Jaroš, Káža, Vít a Malínský. - ???
SESTAVA FKM: Kubeček - Hodbod, Turner, Jirka, Kancok - Švorc (38. Káža), Valeš (72. Nývlt), Duben (46. Jankovič) - Jaroš (46. Tobiáš), Vít, Chvalina (61. Malínský)
Baník Žacléř – Bystřian Kunčice                               1  :  0 (0:0)

BRANKY: Kocek
SESTAVA ŹA: Pelc - Bauman, Kocek, Baier, Kvíčala, Brožek, Gajdoš, Franze, Hradecký, Petrů, Ondráško, střídali Svoboda, Meixner, Košťál, Birka

Jiskra Hořice – Jiskra Jaroměř                                  2  :  3 (2:1)

BRANKY: Filák 2 - Seifert, Ulrych, Emlar
SESTAVA HO: Krejčí - V. Machek, Langr, Minich, P. Kuneš - R. Machek, Palm, Filák, Vodnárek (55. Fátor) - J. Kuneš (40. Kubát), Fajgl.
SESTAVA JAR: Kořen - Valčík, Horák, Houžvička, Klíž, Seifert, Špaček, Souček, Horák, Ulrych, Emlar

Další výsledky: Nová Paka/Stará Paka - Hronov/Police nehráno (hosté ohlásili telefonicky domácím poruchu autobusu), Červený Kostelec-Chlumec n.C. 0:3, Třebechovice-Dobruška 1:1