Krajský fotbal, Dorostenecký fotbal
Napsal uživatel TB
Neděle, 10. Červen 2012 20:03

Dorostenecké zpravodajství pro čtenáře připravuje tradičně Vladimír Blažej.

SOUBOJ O TŘETÍ MÍSTO SE ROZHODNE V POSLEDNÍM KOLE, SLAVIA HRADEC HISTORICKY VÝCHODOČESKÝM PŘEBORNÍKEM

Kolo začalo sobotním zápase v Náchodě, ve kterém rozhodně nikdo nečekal porážku domácího Náchoda s Litomyšlí 1:2, který si tak zkomplikoval případný zisk třetího místa. Co řekl na porážku trenér Panenka: „Dnes se dokázalo, že zápasy se rozhodují v pokutovém území. Po celý zápas jsme měli více ze hry. Soupeř umně zahušťoval střed a vyrážel do nebezpečných protiútoků. My jsme zklamali v proměňování šancí. Na Olympii jsme jich měli 11 a tady snad 17. Těžká nemohoucnost nás, obětavost i štěstí hostujících hráčů dalo ráz výsledku utkání. …“
Neuvěřitelný výsledek hlásí zdroje z hradecké Olympie, kde domácí béčko podlehlo béčku MFK Chrudim 1:21. Že by byl takový rozdíl mezi rezervními týmy ligových týmů ?
Nové Město n.M. těsně zdolalo nepříjemného soupeře z Vysokého Mýta 3:2. Tradiční komentář poskytl trenér Zelený: „Dnešní utkání jsme rozehráli stejně jako s Letohradem. Do 20. minuty jsme mohli prohrávat 0:4. Bylo to naštěstí jen 0:2 a pomalu jsme se probouzeli ze spánku. Ze správně nařízeného pokutového kopu Srubjan snížil na 1:2. Dál se hrál zápas, který byl vzhledem k postavení v tabulce překvapivě vyrovnaný. Druhý poločas došlo ke zlepšení, možná menší bouřkou v kabině, možná zjištěním, že i soupeř umí hrát fotbal. Vyšlo střídání, vyrovnal Králíček a těsně před koncem Škoda rozhodl zápas. Za druhý poločas jsme si zasloužili bodovat, ale remíza by asi víc odpovídala průběhu utkání. Chválím mladší dorostence, rozhodli zápas.“
Dvůr Králové v zápase produktivním na branky vyhrál těsně nad Rychnovem n.K. 4:3.
Hradecké derby Třebeš-Slávia Hradec Králové skončilo jednoznačně pro tým z Orlické kotliny, který si tak zajistil novodobý historický triumf východočeského oblastního přeborníka. Porážku 1:5 komentoval domácí vedoucí Ing.Martin Kašpar: „Utkání odehrané na mokrém kluzkém terénu mělo náboj z obou stran. Třebešáci chtěli ztížit hostům oslavy titulu v soutěži. Toto se však nepodařilo a hosté zvítězili zaslouženě. Předvedená hra byla vyrovnanější než by se zdálo podle skóre a je pro domácí příslibem do příští sezóny, když již dnes sbíralo zkušenosti na hřišti 7 hráčů mladšího dorostu. Hostům k titulu blahopřejeme. „
Roman Brázda, kouč sešívaných, měl velkou radost: „V dnešním zápase jsme chtěli naplno bodovat a oslavit tak prvenství v soutěži. To, co jsme si před zápasem řekli, jsme splnili, kluci zápas odmakali, bylo vidět, že již dnes si chtějí zajistit prvenství v soutěži. Hráčům děkuji za předvedený výkon a blahopřeji k získanému titulu. Oslavy budou určitě dlouhé.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK Náchod  - Jiskra Litomyšl                                    1 : 2 (1:1)
BRANKY: 43.Biederman
SESTAVA NÁ: Ruffer - Berka, Bareš, Pfeifer, Vrabec - Moravec, Biederman, Vejprava, Macháček - Šulitka, Jaroš (70.Metzner)
MFK Nové Město – SK Vysoké Mýto                        3 : 2 (1:2)
BRANKY:  Srubjan PK, Králíček, Škoda - Svatoš 2
SESTAVA NM: Štěp - Sýkora, Joneš, Vítek, Tuček - Lelek, Srubjan, Klikar, Borůvka (80. Forman) – Macek (46. Králíček), Hlávko (70. Škoda)
SESTAVA VM: Baláž – Doležal (60. Novotný), Halsbach, Dostál, Nádvorník, Trnka, Forgáč, Fišer, Svatoš, Lipavský, Špinler
Sokol Třebeš – Slavia Hradec Králové                      1 : 5 (0:3)
BRANKY: Štajer - Ježek 2, Mottl 2, Homolka

SESTAVA TŘ: Kašpar, Tesař, Dostál, Krykorka, Brousil, Rederer, Šatjer, Vacek, Drapák, Tošovský, Šlezingr, střídali Jankovský, Matějka, Cílek
SESTAVA SLÁ: Teprt, Špaček, Mlateček, Charous, Rosulek, Gabriel Soóky, Hrůša, Ježek, Mottl, Homolka, střídali Černík, Bačina, Hejzlar, Bořke, Derner.

Další výsledky: Letohrad B – Moravská Třebová 0:0, Hlinsko-Lanškroun 0:7, Olympia HK B-MFK Chrudim B 1:21, Dvůr Králové-Rychnov n.K. 4:3

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (9.6.-10.6.2012) …
CHLUMEC UDRŽEL VEDENÍ, O TITULU SE ROZHODNE V POSLEDNÍM KOLE, DOBRUŠKA PŘESKOČILA TŘEBECHOVICE …
14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 25.hrané kolo této soutěže.

V sobotu Olympia Hradec Králové C těsně zdolala Třebechovice 4:3.
Béčko Náchoda těsně zdolalo houževnatý packý tým 3:2. Asistent trenéra Vrabec k zápasu řekl: „I když hosté přijeli pouze v 11 hráčích, byli nepříjemným soupeřem. Náš velmi mladý tým, kdy jsme zařadili postupně do hry i pět hráčů ročníku 1997, se snažil kombinovat a soupeře přehrávat. Hosté nám nic nedarovali a v závěru mohli i vyrovnat. Je vidět, že nás čeká další náročná práce ve výchově mladých fotbalistů.!
Finišující Dobruška porazila Baník Žacléř 2:1.
Chlumec ponechal béčko Náchoda na prvním místě tabulky pouze jeden den, v neděli se na piedestal vrátil výhrou nad FKM Úpa Trutnov B 5:2. V posledním kole jede Chlumec na horkou půdu do Červeného Kostelce, Náchod B předehrává ve středu ve Vrchlabí. Kuriózně lepší vzájemné zápasy má rezerva Náchoda, na podzim podlehla v Chlumci 0:4, na jaře doma vyhrála 6:1.
Jaroměř v dramatickém zápase zdolala Vrchlabí 3:2. Utkání se odehrálo na těžkém terénu a za stálého deště. První poločas se domácí rychle ujali vedení a do přestávky jej pojistili druhým gólem. Po přestávce byl terén ještě horší, kdy trávník byl plný vody, a domácím nešlo kombinovat po zemi. Toho hosté využili a v krátké době ze zápasu udělali drama. Klid přišel až po druhé žluté a vyloučení hostujícího Žďárského. Dnes to byl díky terénu pro oba týmy náročný zápas.
V domácím prostředí se nedařilo Kunčicím, které podlehly Hořicím 2:4. Jiří Pechar, vedoucí domácího týmu, přidal k zápasu tento komentář: „Prvních 25 minut jsme byli lepší, soupeře téměř nepustili za polovinu. Od 25. m však hosté vstřelili tři góly ze tří střel na branku. První a třetí však stály za to, kdy míč mířil jednou do levé šibenice z TK a podruhé do pravé šibenice. V druhém poločase jsme neproměnili ani vyložené šance do prázdné branky a tak vítězství hostí bylo zasloužené za velkou střeleckou produktivitu a za větší nasazení všech hráčů.“
V posledním nedělním zápase se opětovně nepodařilo zvítězit týmu Hronova/Police, který doma podlehl třetímu Červenému Kostelci 1:2.

FK Náchod B – Nová Paka/Stará Paka               3  :  2 (1:1)
BRANKY: 25. Říha, 46. Metzner, 48. Moravec - ???
SESTAVA NÁ: Vik (70. Hladík) - Šedivý, Panenka, Berka (46. Málek), Runkas, Říha, Vejprava (68. Rorbach), Metzner, Král, Jaroš (46. Hanel), Moravec (68.Macháček)
FK Chlumec – MFK Úpa Trutnov B                   5  :  2 (0:0)

BRANKY: ???
SESTAVA CHL: Frajer - Kofránek, Vacek, Steklý, Kycelt (57. Kuchař)- Suchánek, Hartman, Doseděl, Kučera M. - Kouba (80. Branský), Kučera J.
SESTAVA MFK: Seidel – J.Rudolf, Rosa, Fiala, Marek (87. Dostál) – Bradáč, Dědek (56. Fireš), Fígl, D.Rudolf (68. Novák) – Koval, Barták.

Jiskra Jaroměř – FC Vrchlabí                             3  :  2 (2:0)

BRANKY: 10.,51. Seifert, 38. Ulrych - 58. Srnský, 62. Bartoš
SESTAVA JAR: Kořen - Špaček (87. Valčík), Horák J., Souček (50. Křivský), Kubín - Klíž (58. Peša), Houžvička, Emlar, Horák A. - Ulrych, Seifert
SESTAVA VRCH: Minka - Mejvald, Bartoš, Jech, Matěják, Srnský, Hawel, Brandejs, Hampl, Kroczek, Žďárský
Bystřian Kunčice – Jiskra Hořice                        2  : 4 (1:3)

BRANKY: 19. Kašprišin, 76. Melichar - Langr, Palm, V. Machek, P. Kuneš

SESTAVA KUN: Chmelař - Srpek Jiří, Šimbovský, Pechar, Bednář - Srpek Jar., Feko, Kašprišin, Farka - Melichar, Mádlo (60. Trýzna)
SESTAVA HO: Krejčí - R. Machek (65. Šeda), Minich, Langr, P. Kuneš - Palm, Krušina, V. Machek - J. Kuneš (46. Kubát), Filák, Fajgl.

Další výsledky: Hronov/Police-Červený Kostelec 1:2, Dobruška-Žacléř 2:1, Olympia Hradec Králové C-SK Třebechovice 4:3

KOMENTÁŘ KE KRAJSKÝM 1.TŘÍDÁM DOROSTU

SOUBOJ VOLANOV-JAVORKA ROZUZLEN AŽ V POSLEDNÍM KOLE, TÝNIŠTĚ NEDORAZILO DO VODĚRAD, DRUHÁ SOLNICE NADĚLILA VEDOUCÍMU VAMBERKU OSM BRANEK, DRAMA V POSLEDNÍM KOLE V C SKUPINĚ …
Svým desátým jarním kolem pokračovala skupina A, která má po podzimním odstoupení týmu Hronov/Police B jen 12 účastníků.
25.celkově a dvanáctým jarním kolem pokračovaly 2. a 3.června krajské 1.třídy staršího dorostu, skupiny B a C. .

Ve skupině A „Podkrkonošsko-náchodské“ se hrálo kompletní 21.kolo.

V prvním sobotním zápase prohrála v derby zápase Sparta Úpice s Českou Skalicí 0:1.
Lánov dokázal doma porazit Velké Poříčí 2:1. Oba góly Lánova dal Půlpán, z domácího tábra přišlo toto hodnocení: „V prvním poločase se hostujícím hráčům dařilo více než hráčům domácího celku a povedlo se jim střelit vedoucí gól. V druhém poločase bylo úspěšnější domácí mužstvo a po rohovém kopu srovnalo skóre na 1:1. Ve vyrovnaném tempu ve kterém pokračoval zápas byli lepší hráči domácího celku a po střele Půlpána, který vstřelil svůj druhý gól, se ujali vedení, které vydrželo až do konce zápasu.“
Vedoucí Volanov si hladce poradil s Bílou Třemešnou 3:0, stejným poměrem porazil týmMeziměstí/Teplice Rudník. Z Meziměstí přislo toto hodnocení: „Oboustranně pohledné poslední utkání sezóny v domácím prostředí si hráči za krásného počasí a divácké podpory užili, nikdo se nezranil a tudíž lze vše hodnotit kladně. Děkuji rozhodčím z Trutnova, kteří ač věkem mladíci, tak přístupem staří ostřílení matadoři.“ Branky dali dvakrát Suk a jednou Mršina.
Javorka nenechala nic náhodě a rozstřílela Hostinné 8:1. Už v desáté minutě se rozvlnila síť hostů, jenže branka padla po ofsajdu. To napravil Rolf v 15. minutě, kdy za domácí otevřel skóre. Následovalo několik šancí na obou stranách, kdy nakonec byli úspěšní domácí ve 28. minutě. Ve 30. minutě si hosté vypracovali parádní akci, kterou horko těžko vyřešil domácí brankář. Třetí gól Javorky otupil aktivitu hostů. Druhá polovina už byla v režii Javorky. V rozmezí 10 minut se Javorka 4x trefila do branky soupeře a vytvořila stav 7:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu v podobě pohotové a překrásné střely Šmucera, kdy obrana i gólman Javorky byl naprosto bezmocný. Hosté se ještě nevzdali a tak si v množství soubojů ve středu hřiště vykoledoval v zápalu boje domácí Kňourek druhou žlutou kartu spojenou s odchodem do kabin v podobě červené karty. V 81. minutě, po zbrklé rozehrávce jinak výborného gólmana hostů, ještě nečekaně zvýšil na konečných 8:1 domácí Krátký, kdy od něj odražený míč doputoval bez povšimnutí hostujících obránců do brány.  A ještě branky - 15. Rolf, 28. Novák, 43. Zejfart, 55. Hrnčíř, 57. Bajer, 59. Pivoňka, 65. Loner, 81. Krátký - 77. Šmucer.
V jediném nedělním zápase podlehly Janské Lázně neuvěřitelně celku Babí/Machov 3:9 po poločase 0:3. Petr Janovec, sekretář Janských Lázní, sdělil k zápasu toto hodnocení: „Hosté jasně ovládli první poločas, kdy si vytvořili výrazný náskok. Ve druhém poločase domácí vyrovnali v úvodu hru a hosty přehrávali. Během 11 min dokázali domácí třígólové manko vymazat a srovnat skóre na 3:3. Měli další jasnou příležitost na otočení skóre, tu nedali a z protiútoku hosté šli naopak opět do vedení. To domácí srazilo a hosty naopak posadilo na koně. Zbytek zápasu se již odehrával opět v režii hostů, kteří domácí tým deklasovali ještě dalšími pěti góly. Je třeba ale říci, že hosté byli lepším týmem i když si vybrali slabší chvilku.“ Ještě branky - 52. Stehlík M., 55. Miškovský (p.), 63. Haider, respetive 26., 32. Roztočil, 37. (PK), 74. (PK) Holbík, 69. Rajsner, 79. Schrotter, 81., 87. Boroš, 85. Minh Mai Anh.

V čele tabulky je s 55 body Volanov, s 54 body je druhá Javorka, třetí s 44 body Babí/Machov. Devátá Sparta Úpice má na kontě 22 bodů, desáté Janské Lázně získaly rovněž 22 bodů, jedenácté Hostinné 13 bodů, tři body poslední dvanácté Velké Poříčí.
Přehled výsledků: Úpice-Česká Skalice 0:1, Volanov-Bílá Třemešná 3:0, Lánov-Velké Poříčí 2:1, Meziměstí/Teplice-Rudník 3:0, MFK Javorka-Hostinné 8:1, Janské Lázně-Babí/Machov 3:9

Ve skupině B „Podorlicko-hradecké“ se hrálo kompletní 25.kolo.

Ve dvou sobotních utkáních, které začínaly shodně v 10 hodin, podlehla třetí Vysoká/Třebeš týmu Smiřic 2:3 a Předměřice v derby s Novým Hradcem Králové
Ve Vysoké dokázali hosté ze Smiřic otočit zápas ve svůj prospěch v druhém poločase. Za domácí skóroval Tošovský v 37. a 69.minutě, za hosty Dyrc v 50. a 59.minutě a v 61.m. Kačírek. První poločas domácí začali jako jasný favorit tohoto utkání tlakem na branku Smiřic, jejich achilovou patou bylo proměňování brankových příležitostí, hosté spoléhali na rychlé protiútoky, které se nedařilo realizovat. Domácí se dočkali zasloužené branky v 37. minutě, kdy centr z pravého křídla pohodlně uklidil do prázdné branky Tošovský, tak také první poločas skončil. Začátek druhé půle byl úplně o něčem jiném, první půle druhého poločasu patřila jasně hostům, kdy hbití útočníci hostů se lehko dostávali za obranu domácích, která nestihala. V 50. minutě Dyrc zdálky přehazuje příliš vysunutého, jinak vynikajícího gólmana Heřmana, a vyrovnává na 1:1, v 59. minutě Kačírek na půli hřiště posílá křížnou přihrávkou mezi dva obránce na zteč rychlého Dyrce, který v sólovém nájezdu nedává Heřmanovi šanci a po zemi k opačné tyči otáčí utkání na 1:2, za dvě minuty nato opět udeřilo, Kačírek dostává dlouhý pas, za hranicí "šestnáctky"se opřel do míče a Heřman míč k tyči nestíhá a Smiřice zvyšují na 1:3. To byla moc povedená čtvrthodinka hostů. Ve druhé části druhého poločasu se opět nadechli domácí, zvýšili tlak na branku Smiřic a snažili se utkání zvrátit. Podařilo se jim však pouze korigovat v 69. minutě, kdy po střele do břevna se míč dostává k útočníkovi domácích a z úhlu prostřelil gólmana Růžka na 2:3.
V Předměřicích se domácím nedařilo a podlehli Novému Hradci Králové 0:3, za hosty rozhodl hattrickem v druhém poločase Ondřej Bažant. Utkání řídil rozhodčí Čožík.
Voděrady porazily Týniště zřejmě kontumačně, protože hosté se k zápasu nedostavili, to je první kaňka této soutěže.
Pokud druhý tým tabulky zdolá mužstvo, které vede, 8:2, tak to je určitě tzv.výsledková bomba. Toto se stalo v Solnici, kde domácí neuvěřitelně „vypráskali“ vedoucí Baník Vamberk. Určitě zajímavé je, že poločas byl 2:2 a v druhé části hry domácí nastříleli šest branek. Kdo je tedy dával – Lukáš Cink 3, Mirek Mertlík 2, Drašnar, Nosek a Rýznar za Solnici, za hosty se trefil střelec Tomáš Králík.
V posledním sobotním duelu podlehly Albrechtice n.O. nečekaně vysoko Kostelci n.O. 1:5, v jediném nedělním utkání odvezly tři body Doudleby z Častolovic za výhru 3:1.

V čele tabulky je s 60 body Baník Vamberk, druhá je s 59 body Solnice, třetí je s 45 body Vysoká/Třebeš, čtvrté s 42 body Smiřice. Na konci tabulky mají Kostelec n.O. 27 bodů, Nový Hradec Králové 25 bodů, Předměřice 24 bodů, České Meziříčí 13 bodů a bez bodu zůstalo pochopitelně v rámci předpokládané kontumace stále Týniště n.O.
Přehled výsledků: Vysoká/Třebeš-Smiřice 2:3, Albrechtice n.O.-Kostelec n.O. 1:5, Solnice-Vamberk 8:2, Předměřice-Nový Hradec Králové 0:3, Voděrady-Týniště (hosté se k zápasu nedostavili), Častolovice-Doudleby 1:3, volno České Meziříčí

Ve skupině C „Pocidlinsko-jičínské“ se pokračovalo rovněž kompletním 25.kolem.
V sobotním zápase Lovčice zdolaly vysoko Kopidlno 5:2. Dva góly dal Jilemnický, jeden Suchochleb, Škop a Jelínek. O výsledku bylo rozhodnuto již po 1. poločase, kdy ještě domácí nedali penaltu. Hosté snížili za stavu 5:0 až v závěru utkání. Zápas řídil Krucký.
V dalším sobotním programu Smidary/Červeněves jasně zdolal Stěžery 4:0 a lídr jara Kobylice rozstřílel favorita ze Skřivan 5:2.
V neděli Hlušice vyhrály v Sobotce 3:2. Jaromír Průcha se vyjádřil nejenom k zápasu, ale i k celé sezóně: „Byla to pro mnoho z nás nádherná sezóna. Nezbývá my než klukům poděkovat. Kolo před koncem jsme na prvním místě. Kdyby mi to někdo řekl před sezónou, tak bych si řekl, že se pomátl. Ale kluci udělali nádhernou partu, pracovali na sobě a výsledek přišel. Bohužel nevyhnul se nám výpadek formy. Sice to již nemáme ve své moci, ale i tak klukům děkuji. Do utkání jsme vstoupili výborně. Dali jsme dvě branky. Další šance jsme zahodili a tak přišel trest. Těsně před poločasem přišel zbytečný faul a domácí snížili. Kontrolovali jsme hru. Deset minut před koncem jsme špatně zahráli ofsajd-systém a domácí srovnali. V závěru, kdy jsme již hráli vabank, šel do vápna náš brankář Strýhal, byl podražen a Šimůnek z penalty strhl vítězství na naši stranu. Závěr dobrý, všechno dobré.“
Dohalice, coby postrach favoritů, splnily svou úlohu i v tomto kole a remizovaly doma s Libání 2:2 po poločase 1:0. Branky – Zeman a Gazdík – Cristea a vlastní.
Závěr soutěže bude obrovsky dramatický, vedoucí Hlušice již mají odehráno. Libáň přivítá v domácím prostředí nejlepší tým jara Kobylice, musí nejméně remizovat, a Skřivany v derby hostí Červeněves. Hlušice hrály doma s Libání 3:3, venku 1:1, Skřivany doma remizovaly s Libání 2:2 a venku vyhrály 2:1, s Hlušice skřivanský Slavoj vyhrál doma 5:3 a venku prohrál 3:4. Celkové skóre hovoří zatím pro Skřivany. Takže – šanci na prvenství mají všechny tři týmy.

Pozici lídra tabulky zaujímá SK Čechie Hlušice s 49 body, Sokol Libáň na druhém místě má 48 bodů,  třetí Skřivany 46 bodů. Na konci tabulky mají deváté Stěžery 26 bodů, desátá Myštěves/Libčany 24 bodů, jedenácté  Kosičky 20 bodů, poslední Dohalice získaly 19 odů.
Přehled výsledků: Lovčice-Kopidlno 5:2, Červeněves-Stěžery 4:0, Kobylice-Skřivany 5:2, Sobotka-Hlušice 2:3, Probluz-Myštěves/Libčany nehlášeno, Dohalice-Libáň 2:2, volno Kosičky