Dorost: Východočeský přebor na čele téměř rozhodnut

Krajský fotbal, Dorostenecký fotbal
Napsal uživatel TB
Neděle, 03. Červen 2012 19:33

Tradiční dorostenecké zpravodajství Vladimíra Blažeje.

SLÁVIE HRADEC KRÁLOVÉ KRŮČEK OD HISTORICKÉHO TITULU, PARDUBICE SKONČÍ NEJHŮŘE DRUHÉ, TŘETÍ MÍSTO OBSADIL NÁCHOD
28.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již třináctým v jarní části soutěže.
Kolo začalo remízou Pardubic s béčkem Olympie 2:2. Domácí trenér Zahradník se vyjádřil, že v rychlém a fotbalově pohledném utkání je dělba bodů spravedlivá. Obě mužstva si v zápase vytvořila několik slibných brankových příležitostí, které však zlikvidovali dobře chytající gólmani obou mužstev.
Lanškroun doma nešetřil Dvůr Králové a hosté si odvezli čtyřbrankovou porážku. Domácí se tak udrželi v boji o třetí místo.
Jiskra Litomyšl doma rozstřílela Hlinsko 7:0.
Slávie Hradec Králové v souboji o první místo a historický novodobý Východočeský titul porazila předposlední Moravskou Třebovou 5:1. Trenér Roman Brázda řekl k zápasu: „Do utkání jsme nastoupili pouze s jedním zdravým náhradníkem. Utkání jsme měli trvale pod kontrolou, soupeře jsme pustili dvakrát za zápas k naší brance. Naší nedisciplinovaností dali hosté po rohu gól. Mrzí jen fakt že jsme nevstřelili více branek po pěkných kombinačních akcích. Na druhou stranu tým pronásledovaný velkým množstvím zraněných hráčů podal dobrý výkon a hra odpovídala postavení tabulky. Blahopřeji hráčům k úspěchům u maturitních zkoušek a snad velmi vydařená oslava byla poslední.“ Zápas řídil rozhodčí Gereg.
Trenér domácího Vysokého Mýta Martin Koblížek komentoval výhru domácích dorostenců nad posledním béčkem Letohradu: „Utkání příliš pohledných kombinací nepřineslo. Mýto si vytvořilo více brankových příležitostí a zápase týmu ze spodku tabulky vyhrálo zaslouženě.“
Náchod potvrdil dobrou formu a vyhrál i na hřišti Třebše 2:1. Radost z této cenné výhry měl trenér Panenka: „Domácí na nás nastoupili na malém hřišti s nakopávací taktikou a nám trvalo dvacet minut, než jsme se s tím trochu srovnali. To už jsme prohrávali 1:0. Škoda dvou loženek /Biederman a Šulitka/Druhý poločas jsme začali aktivně a umně kombinovali. Domácí zůstávali u své taktiky. Vstřelili jsme dvě branky a výsledek otočili. V druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale domácí dřeli. Takže vítězství je o to cennější.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK Pardubice C – Olympia Hradec Králové B        2 : 2 (1:1)
BRANKY: 64 Klír, 87 Doležal - 36 Brutovský, 79 Bureš
SESTAVA PCE: Truhlář - Růžička, Doležal, Dvořák, Strouhal (79 Lietavec) - Svoboda, Portyš (74 Jelínek), Bartoš, Klír (64 Derka) - Kuru, Kovář.
FC Slávia Hradec Králové – Moravská Třebová      5 : 1 (2:0)
BRANKY: 18. Špaček, 39., 57. a 83. Homolka, 56. Gabriel
SESTAVA SLÁ: Groul - Špaček, Charous, Mlateček, Rosulek - Ježek, Hrůša, Gabriel, Mottl(55. Hejzlar) - Bačina(75. Bořke), Homolka
SK Vysoké Mýto – FK OEZ Letohrad B                    2 : 0 (1:0)
BRANKY: 2. Forgáč, 89. Svoboda

SESTAVA VM: Baláž - Doležal (45. Novotný ), Halsbach, Šeda, Dostál, Svoboda, Forgáč, Valášek (45. Brychta ), Svatoš Jindřich ( 75. Svatoš Jan ), Fišer, Špinler
SESTAVA LET:. Ordoš ( 54. Cit ) - Štěrba, Lakomý, Uhlíř ( 64. Pirkl ), Strnad (45. Harašta ), Stejskal, Procházka, Škorpil, Hlava ( 60. Skotálek ), Švestka, Ščambura
Sokol Třebeš  – FK Náchod                                          1 : 2 (1:0)
BRANKY: 54. Pípek, 68. Jaroš

SESTAVA NÁ: Ruffer – Mich.Moravec, Bareš, Vejprava, Vrabec - Jaroš, Biederman (76. Bulušek), Mart.Moravec, Macháček -  Šulitka, Pípek (68.Panenka)

Další výsledky: Lanškroun-Dvůr Králové 4:0, Litomyšl-Hlinsko 7:0, MFK Chrudim B-Nové Město nehlášeno

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (2.6.-3.6.2012) …
CHLUMEC UDRŽEL VEDENÍ, KUNČICE VEZOU BODY Z VRCHLABÍ, V NOVÉ PACE SE PŘÍZNIVCI DOROSTU BRANKY NEDOČKALI, V TRUTNOVĚ SE ROZHODLO V POSLEDNÍCH TŘECH MINUTÁCH …
14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 24.hrané kolo této soutěže.

V sobotu se začalo v Náchodě, domácí rezerva přehrála v pohledném zápase Jaroměř 5:3. Jaroslav Panenka řekl k zápasu: „Fotbal nahoru dolů, kdy jsme celkem dobře kombinovali, ale neproměňovali vyložené šance. Hosté se snažili a bojovali.“ Trenér Jaroměře Chmel viděl utkání takto: „Náchod byl dnes fotbalovější a to jak v 11, tak v 10 hráčích. Zaskočil nás hned v úvodu druhého poločasu, kdy vstřelil hned vedoucí branku. Přes branky Jaroměře byl Náchod lepší a zaslouženě vyhrál.“ Zápas řídil rozhodčí Ondřej Čejchan.
V Nové Pace byli oba soupeři skoupí na góly a žádný nepadl. Oba trenéři hodnotili shodně zápas jako vyrovnané utkání se spravedlivým výsledkm.Hosté měli opticky více ze hry, nebezpečné šance si ale více vytvářeli domácí hlavně Vavrincem.
V Trutnově se domácí Úpa B střetla s týmem Hronov/Police, hosté po výtečném začátku soutěže polevili a v tabulce klesají. Domácí trenér Cerman řekl k vítěznému zápasu (2:0): „Hosté v deseti hráčích obklopili své brankové území a s jediným vysunutým hráčem dělali naší obraně problémy. Trvalý tlak vyústil až ve dvě vstřelené branky ke konci zápasu. Jinak zápas již tradičně pokulhával fotbalovým umem, kluci si zaslouží pochvalu jen za bojovnost a touhu získat, na krásném pažitu v Trutnově, všechny body.“
Baník Žacléř nastoupil proti céčku Olympie s určitými nadějemi, ale s obavami, co udělá s týmem absence brankáře Pelce. Nakonec se obavy ukázaly jako oprávněné, což potvrdil i trenér Volhejn: „Utkání bylo až do 70. minuty vyrovnané. Po vlastních gólech jsme se položili a nechali si dát další gólový příděl. Bohužel se projevila absence vyloučeného brankáře Pelce.“
Další tým ze závěru tabulky SK Třebechovice hostil favorita z Chlumce n.C. a utkání dopadlo podle papírových předpokladů. Jak na tuto skutečnost reagoval vedoucí domácího týmu Jiří Voslář: „Do 40. min se hrál vyrovnaný fotbal se dvěma šancemi na obou stranách. Ve 42. a 43. hosté dvěma góly rozhodli o osudu utkání, po té už domácí nenašli vnitřní sílu s utkáním něco udělat.“ Hostující vedoucí Ladislav Vacek konstatoval, že hosté z Chlumce n.C. potvrzovali postavení v tabulce a měli zápas po většinu času pod kontrolou.

FK Náchod B – Jiskra Jaroměř                           5  :  3 (1:1)
BRANKY: 33. a 48. Macháček, 65. a 70. Moravec, 61.Vejprava.
SESTAVA NÁ: Vik - Král, Berka, Pek, Moravec – Říha (58. Škoda), Vejprava, Pípek (68.Rorbach), Macháček -  Šulitka (46.Málek), Metzner (49.Hanel)
Nová Paka/Stará Paka – SK Červený Kostelec  0  : 0 (0:0)

SESTAVA NSP: Chabada – Knap, Bláha, Bukovjan, Machát - Fajta (87. Horáček), Brádle, Matouš (87. Klučák) – Vavrinec, Štancl, Ulrych.
SESTAVA ČK: Seidel – J.Rudolf, Rosa, Fiala, Marek (87. Dostál) – Bradáč, Dědek (56. Fireš), Fígl, D.Rudolf (68. Novák) – Koval, Barták.

FKM Úpa Trutnov – Hronov/Police                   2  : 0 (0:0)

BRANKY: 88. Danihel (pen), 90. Vít
SESTAVA FKM: Scheuer - Hodbod, Dewat, Kancok (76. Duben), Jirka (46. Turner) - Švorc (60. Jankovič), Danihel, Valeš, Káža (46. Nývlt) - Vít, Malínský (60. Chvalina).
Baník Žacléř – Olympia Hradec Král. C            2  : 6 (1:1)

BRANKY: Branky: Ondráško, Bauman - Žaloudek 3, Světlik, Kejř, Husák.