DOROST: Půltucet Náchoda a Pardubic

Dorostenecký fotbal
Napsal uživatel TB
Neděle, 20. Květen 2012 20:13

25. kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již desátým v jarní části soutěže.
Kolo začalo tradičně v Náchodě, kde domácí nasázeli Hlinsku půltucet. „Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Přesto nemohu, hlavně ze začátku utkání, být spokojen s řešením některých herních situací. Vítězství je však naprosto zasloužené,“ řekl trenér Panenka.

NÁCHOD PŘIDĚLIL PŮLTUCET, SLÁVIA V NELEHKÉM ZÁPASE POJISTILA PRVENSTVÍ, OLYMPIA VEZE VÝHRU Z LANŠKROUNA

Vedoucí Slávia Hradec Králové udolala houževnaté Vysoké Mýto 3:1 a zatím bezpečně kontroluje první místo.
Poměrně překvapivé vítězství přivezlo béčko hradecké Olympie z Lanškrouna, na což hostům z Kuklen stačily dvě vstřelené branky.
Spartak Rychnov prohrál doma s Novým Městem 0:2. Komentář z domácího tábora: „ Domácí začali velice sympaticky, vytvořili si několik vyložených šancí, ale ani jednu neproměnili. A tak stále platící pravidlo fotbalu "nedáš, dostaneš" se potvrdilo. Hosté se ujali vedení a kontrolovali zápas. V 85 minutě si své vítězství pojistili.“
FK Pardubice zcela jednoznačně zdolal rezervu Letohradu 6:1 a pardubický tým má otevřenou cestu k vynikajícímu druhému místu v soutěži. Pavel Zahradník viděl zápas takto: „Jednostranná záležitost domácího týmu, který soupeře přehrával ve všech herních činnostech. Snaživý hostující tým se snažil o hru na rychlé brejkové příležitosti z nichž jednu dokázal využít. Hráči Pardubic svou převahu vyjádřili i gólově, ale další brankové příležitosti zůstaly nevyužity. Zasloužená výhra druhého týmu tabulky.“
V posledním nedělním zápase remizoval Sokol Třebeš doma se Dvorem Králové 2:2. Pavol Mizerík viděl tuto remízu takto: „Opět jsme měli výborný začátek jako proti Lanškrounu, ale z tlaku jsme nic nevytěžili. První střela soupeře mezi tyče padla do brány. Až do konce poločasu jsme byli lepším týmem, ale podařilo se nám pouze srovnat. Druhý poločas byl málo fotbalový a hodně bojovný. Obě mužstva měla víc šancí a tak je remíza zasloužená.“ Jeho kolega Jan Míl podal toto hodnocení: „Soupeři jsme svými chybami oba góly nabídli. Někteří naši hráči nepodali obvyklý výkon, přesto jsem s bodem spokojený. Zapojili jsme další hráče, kteří se neztratili a to je pro mne důležitější než výsledek. Chválím Alberta, Klossovského a Žabu, který měl v nohách 90 minut za náš B - tým v krajském přeboru.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK Náchod – FC Hlinsko                                     6 : 0 (4:0)
BRANKY: 40.,52.,68. Plšek,17.,35. Šulitka, 42. Vrabec
SESTAVA NÁ: Vik - Pfeifer, Bohuslav, Huaman (70.Vik), Pek, Moravec, Biederman, Vejprava, Vrabec Šulitka, Plšek
FC Rychnov n.K. - MFK Nové Město n.M.         0 : 2 (0:1)
BRANKY: 16.Srubjan, 85.Macek
SESTAVA RK: Ježek – Halíř, Bureš, Forejtek, Stieber, Dvořák, Řehák, Nosek, Fujdiak, Počtýnský, Trejtnar, Hanyk, Jedlinský, Myšák, Kába
SESTAVA NM: Štěp – Vávra, Zákravský, Vítek, Tuček, Sýkora, Hlávko, Lelek, Srubjan, Macek, Joneš, Králíček, Škoda
Sokol Třebeš – TJ Dvůr Králové                           2 : 2 (1:1)
BRANKY: Rederer, Štajer – Žaba 2
SESTAVA TŘE: Kašpar -Krykorka, Brousil, Rederer, Štajer, Vacek, Drapák, Rychtár, Mizerík Pavel, Vlach, Šlezingr, Tesař, Kordač, Cílek, Červinka.
SESTAVA DK: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Jirák, Krušina, Sýkora, Machek, Hlava, Klossovský, Žaba, Duplínský, Tichovský, Šereš.
FK Pardubice C – FK OEZ Letohrad                   6 : 1 (2:1)
BRANKY: 7 a 66 Svoboda, 68 a 81 Derka, 8 Štěpánek, 51 Stejskal – 35.Štěrba
SESTAVA PCE: Kouba - Lánský (46 Klír), Doležal (46 Derka), Dvořák, Jelínek - Svoboda, Portyš (80 Pipek), Stejskal, Strouhal - Štěpánek (75 Šprync), Lietavec.

Další výsledky:  Lanškroun-Olympia HK B 0:2, Slávia Hradec Králové-SK Vysoké Mýto 3:1, MFK Chrudim B-Moravská Třebová nehlášeno, FK Pardubice C-FK OEZ Letohrad B 6:1

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (19.5.-20.5.2012) …
LÍDR PADL V HOŘICÍCH, HRONOV PŘIJEL DO ŽACLÉŘE V DEVÍTI …

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 22.hrané kolo této soutěže.

V předehrávce kola došlo k senzaci v Hořicích, kde domácí Jiskra zdolala zcela jasně Chlumec n.C. 4:0. Zápas řídil rozhodčí Karel Medlík.
Béčko Náchoda se tlačí na vedoucí Chlumec a přispěla k tomu i výhra nad poslední Dobruškou 3:0. Trenér Jaroslav Panenka řekl k zápasu: „V utkání jsme měli více míč na kopačkách a nedali šance. Hosté se snažili dobře bránit a hlavně v druhém poločase měli několik vyložených šancí. Velmi dobře zachytal brankář Vik.“
Porážku 1:6 v Nové Pace těžce trávil trenér FKM Úpa Cerman: „Naši "fotbalisté" si spletli fotbal se sobotním opalováním u bazénu. Za realizační tým se omlouvám za vše, co kluci na hřišti (ne)předvedli, totální tragédie.“
Pouze v devíti hráčích nastoupili fotbalisté Hronova/Police v Žacléři a domácí Baník vyhrál pouze nejtěsnějším poměrem 1:0 gólem Košťála. Trenér Volhejn rozhodně nebyl spokojen:“ „Hosté nastoupili pouze s devíti hráči.Takže jediné, co uspokojilo, byly 3 body, s výkonem být spokojen samozřejmě nemohu.“ Zápas řídil rozhodčí Vaníček.
Třebechovice nevyhrály důležitý zápas doma s Červeným Kostelcem, prohru 0:1 komentoval domácí vedoucí Jiří Voslář: „Utkání by více slušela remíza. V poslední minutě odmítl vyrovnat domácí útočník, tváří v tvář gólmanovi nadvakrát nedal.“
Zřejmě poněkud divoký průběh mělo utkání Vrchlabí s céčkem hradecké Olympie. Domácí nakonec prohráli 4:6, byť podle domácích zpráv vedli v poločase 4:1. Branky stříleli Žďárský 2, Srnský, Mejvald, respektive Filounek 2, Kejr, Husák, Habar a Kučera.
Jaroměř v tabulce poskočila na 4.místo, výhru 4:1 nad Kunčicemi komentoval domácí trenérský tandem Chmel, Valčík: „V prvním poločase se hrál fotbal na obě strany a jen se čekalo kdo udělá první chybu. Po poločase se skóre měnilo hned v první minutě. Druhý poločas už byl pouze pod taktovkou domácích, v 60.minutě už vedli domácí 2:0. V 79.minutě se hosté sice přiblížili na rozdíl jediné branky, ale zároveň otevřeli obranu a toho Jaroměř využila stálou útočnou hrou. Konečný výsledek 4:1 a velká spokojenost trenérů za předvedenou kombinační hru hlavně v závěru utkání.“ Jiří Pechar z Kunčic viděl zápas takto: „V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, domácí měli šanci hned ve 2. minutě. Hosté zahrozili střelou Trýzny ve 4. m, ale bohužel jen do boční sítě. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas zejména uprostřed hřiště. Vítězství domácích bylo zasloužené.“

FK Náchod B  - TJ Dobruška                            3  :  0 (1:0)
BRANKY: 14. Pípek, 54. Šedivý, 87. Vejprava
SESTAVA NÁ: Vik - Král, Huaman, Pek (63.Bohuslav), Vejprava, P. Jaroš (63.Rorbach), Metzner (46. Škoda), Šedivý – Šulitka (46. Moravec), Pípek
Jiskra Hořice - FK Chlumec n.C.                       4  : 0 (2:0)

BRANKY: vlastní, Filák, Langr, Rubeš PK
SESTAVA HO: Krejčí - V. Machek, Langr, Minich, R. Machek - Palm (70. Hůla), Krušina, Rubeš, Hlaváč (55. Šeda) - Kuneš, Filák
SESTAVA CHL: Frajer – Steklý, Kofránek, Suchánek, Vacek – Synek, Kouba, J.Kučera, Doseděl – Hartman, M.Kučera, připraveni A.Svoboda, J.Svoboda, Frýda, Branský, Kukal

Nová Paka/Stará Paka - FKM Úpa Trutnov B  6  : 1 (2:0)

BRANKY: ??? – 86.Hodbod

SETAVA FKM: Koščál - Chvalina (23. Jirka), Dewat, Kancok (50. Turner), Hodbod - Švorc, Jankovič (25. Malínský), Valeš, Rada - Vít (58. Káža), M. Trnovský.
SK Třebechovice – SK Červený Kostelec          0  : 1 (0:1)

BRANKY: 39.J.Rudolf

SESTAVA TŘ: Kotland - Petřík, Conk, Voslář, Denemarek - Janko, Věříš, Želízko, Bíl (55. Hemelík) - Hrabě, Bušák (65. Vodička)
SESTAVA ČK: Cabalka - Rudolf J., Rosa, Seidl, Dědek - Bradáč, Barták, Fiala (56. Svoboda), Feygl - Rudolf D., Koval.
Jiskra Jaroměř - Bystřian Kunčice                     4  : 1 (1:0)

BRANKY: 6., 90.Ulrych, 60.,87. Seifert - 79. Kašprišin
SESTAVA JAR: Kořen - Špaček, Horák Jan, Kubín - Peša (89. Müller), Emlar, Houžvička, Horák Adam - Souček (80. Klíž), Ulrych, Seifert
SESTAVA KUN: Kocián – Jiří Srpek, Šolc, Bednář, Mádlo (57. Kašprišin), Feko (46. Chmelař), Pechar, Jar.Srpek, Farka, Trýzna (57. Melichar), Adlaf.