Bydžov zaskočil vedoucí Převýšov

Hradecko, Ligový a divizní fotbal, Divize
Napsal uživatel TB
Neděle, 11. Březen 2012 18:44

V úvodním jarním kole překvapivě nestačil vedoucí celek divize Převýšov na mužstvo z opačného konce tabulky Nový Bydžov.

RMSK CIDLINA NOVÝ BYDŽOV - SK PŘEVÝŠOV 3:2 (1:2)

Už v 1.m. zápasu zahrával Blažej TK od poloviny hřiště a na jeho centr si naskočil Žalman a domácí bleskově vedli 1:0. V 11.m. dostal výborný centr do vápna Svoboda a bezpečně překonal Cejnara (1:1). V 14.m. byl Voženílek u míče dříve než Cejnar a jen zákrok Nováka vyřešil obrovsky nebezpečnou šanci hostů. V 16.m. vychytal Cejnar ve ve vyložené šanci Pacáka. Převýšov hodně topil pod kotlem a získal územní převahu, přesto mohl prohrávat, v 22.m. Blažej poslal kolmici do vápna, tam si výborně naběhl Labík a z jasné pozice přestřelil, brankář Petr si však na míč sáhl. Z následného rohu Matějka hlavičkoval do soupeřovy svatyně, na čáře vše uhasila obrana. V 25.m. poslal Blažej spíše centr z levé strany, ten plachtil přímo do Petrovy šibenice, ale strážce branky Převýšova vytáhl nakonec výtečný zákrok. V 27.m. za hranicí vápna nakopl Krejčí Dvořáka a z nařízené penalty šli převýšovští fotbalisté do vedení díky přesné trefě Jarkovského (1:2). V 37.m. přišla další standardní situace domácích a po centru Blažeje hlavičkoval opět Žalman, ale Petr vyrazil na RK.

Kdo čekal ve druhé půli režii lídra tabulky, byl překvapen. Od úvodního hvizdu rozhodčího Slavíčka se domácí do Převýšova doslova zakousli, v 10.m. Blažej z výborné pozice přestřelil, v 18.m. předvedl skvělou akci Krejčí a po jeho centru se chytal za hlavu Šorm, z této části těla šel míč ze tří metrů nad soupeřovo břevno. V 20.m. Blažej uvolnil doprava Žalmana a jeho prudký nastřelený míč odvracela obrana hostů s velkými obtížemi, v 22.m. přišla opět spolupráce dvojice Blažej-Žalman a posledně jmenovaný přestřelil hodně zívající branku hostů. V 26.m. o sobě dali vědět svěřenci trenéra Pilného, Voženílek výborně naskočil na centr a Cejnar výborně kryl. O minutu později vyslal projektil Franc a Cejnar ukryl míč v koši. V 29.m. poslal Blažej opět centr do vápna a Matějka svým typickým způsobem naběhl a nedal Petrovi šanci (2:2). Domácí byli v laufu, Převýšov přidal a byla z toho výborná podívaná. V 35.m. Jarkovský snad ze 40 metrů vyslal nádherný pokus z TK a všichni již přísahali na gól, míč však šibenici minut o centimetry. V 37.m. Svoboda po rohovém kopu minul z dobré pozice Cejnarovy tyče a pak to přišlo. Tomeš dostal míč doleva, výborně vysunul rozběhnutého Janoucha a na jeho excelentní přihrávku naběhl Blažej a pravačkou se trefil přesně k tyči (3:2). V 45.m. vytáhl zázračný zákrok Cejnar proti hlavičce hostujícího stopera a domácí mohli slavit nečekanou výhru. Všichni přítomní si poté uvědomili prorocká slova trenéra Bohuslava Pilného, které pronesl v Deníku v rozhovoru před zahájením divizní soutěže.

MIROSLAV CHALUPA, TRENÉR RMSK: "Měli jsme výborný vstup do utkání, ale poté nae individuální chyby přinesly obrat ve skóre. Do konce prvního poločasu byl Převýšov aktivnější. Ve druhé půli jsme převzali iniciativu, měli jsme několik výborných brankových šancí a podařilo se nám otočit skóre. Kolektivu musím poděkovat za výkon, vzhledem k předváděné hře po přestávce považuji nakonec naši výhru za zaslouženou."

B: 1. Žalman, 74. Matějka, 83. Blažej - 10. Svoboda, 27. Jarkovský PK.

RMSK: Cejnar - Dudla, Matějka, Pavlásek, Novák - Labík (46. Šorm), Žalman, Tomeš - Blažej, Krejčí - Janouch (86. Bastin), trenéři Chalupa, Ing.Průcha, vedoucí týmu Žalman.

Převýšov: Petr - Franc, J.Černý, Kouřil, Hruška - Voženílek (76. Kraus), Breda, Jarkovský, Pacák (76. Novák) - Dvořák (84. Hrabík), Svoboda, trenéři Pilný a Plašil, vedoucí týmu Pilař.

R: Slavíček - Ing. Haleš, Mgr. Šob, ŽK 1:1, ČK 0:0, PK 0:1, 300 diváků, DS Peřina.