N. Paka: Když nedáš góly, nemůžeš myslet na body

Divize
Napsal uživatel FotbalKH.cz   
Neděle, 25. Září 2011 21:54

 

FK KOLÍN - 1.FK NOVÁ PAKA 2:0 (1:0)

N.Paka : Kanaval - Mačí, Ptáček, Čokina, Kazda (66.Povr) -
Urbanec, Brož (66.Vavrinec), Rozsévač, Vích -
Kulhánek, Bažík (88.Fišar).

Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 39. a 86. Štoček
V sedmém kole divizní skupiny "C" hostovali novopačtí fotbalisté na stadionu někdejšího účastníka ČFL, kterého korupční aféra v minulosti poslala až do krajského přeboru, v Kolíně. Dnes je však toto již minulost a současný klub patří ke špičce divizního pelotonu a navíc si v letošním soutěžním ročníku vypomáhá v rámci farmářské smlouvy druholigovými fotbalisty FC Graffin Vlašim. Travnatý koberec hrací plochy místního stadionu lze domácím jen závidět. Krásné, slunečné počasí a již zmíněné fotbalové prostředí vytvářelo ideální podmínky pro tento divizní duel.


Od úvodního hvizdu rozhodčího Šimka z Ústí nad Orlicí se hrálo celkem otevřené utkání s rušnými situacemi před oběma brankami. Již v 1.minutě vyzkoušel pozornost novopackého gólmana Kanavala povedenou střelou z ostrého úhlu kolínský střelec Štoček. Poté však zahájili hosté nekonečný seriál neproměňování zcela jasných brankových příležitostí. Úvod seriálu obstaral Kulhánek, ke kterému se dostal míč odražený od Bažíka po důrazném napadání kolínské obrany. Exjabloneckého střelce však míč neposlechl a skončil mimo branku domácího mužstva.


Druhá šance se zrodila po Brožově trestném kopu, který prošel po zemi spleti hráčů ke Kazdovi a ten nedokázal míč z bezprostřední blízkosti dopravit za záda kolínského gólmana Čižinského. Ve třetí příležitosti se objevil Urbanec, který postupoval sám na brankáře, leč jeho pokus minul svatyni domácích. Když po rohovém kopu Kulhánka zůstal ve skrumáži v pokutovém území míč před Čokinou a ani ten jej nedostal do branky, bylo jasné, že za tento hazard budou hosté nakonec potrestáni.


Blízko vstřelení gólu však byli i na druhé straně domácí, ale jejich zakončování akcí též postrádalo přesnost. Hlavička kolínského Jíchy jen těsně minula levou tyč Kanavalovy branky. Ve 39.minutě ztratili hosté zbytečně míč před pokutovým územím Kolína a domácí přešli do rychlého brejku, na jehož konci bylo skluz Štočka, od kterého balón zazvonil o pravou tyč, aby skončil v síti novopacké branky. Tento gól před odchodem do šaten výrazně snížil ambice hostů, zvláště po faktu zahazování brankových příležitostí.Druhý poločas se odehrával oboustranně v nižším tempu než první, ale výsledek byl stále otevřený. Domácí hráli důrazně, dobře kombinovali a tyto disciplíny je zdobily především ve středu hrací plochy, čímž kontrolovali celkem dlouho průběh zápasu. V závěrečné dvacetiminutovce však hosté výrazně zvýšili svoje úsilí o zisk alespoň jednoho bodu a tomu podřídili svoji taktiku a rozestavění na hrací ploše. Postupně dostali domácí pod tlak. Začal tak boj o dobývání Čižinského svatyně. Kolínská obrana měla často plno práce s odvracením míčů ze svého pokutového území. V "hrobaře" hostujícího mužstva se v neděli v Kolíně proměnil Marcel Bažík, který ve dvou tutovkách zaváhal a nedokázal překonat brankáře Čižinského. Nejprve mu po Víchově úniku v levém křídelním prostoru přiklepl míč na značce pokutového kopu Kulhánek, ale střela novopackého útočníka přesností ani razancí soupeřova brankáře nepřekvapila. O několik minut později hosté nápaditou kombinační akcí rozebrali defenzivu domácích a Kulhánek opět poslal Bažíka do příležitosti před Čižinského. Novopacký "smolař" však tentokrát v situaci tváří v tvář opět trefil nepříliš prudkou střelou vyběhnuvšího brankáře.


Výčet všech šancí Nové Paky jen dokumentuje současnou střeleckou potenci mužstva z Podkrkonoší. V závěru ještě v době, kdy hráli hosté vabank, tak domácí využili brejkové situace a Štoček do prázdné branky uzavřel účet zápasu. Za výkon v Kolíně se Novopačtí rozhodně stydět nemusí, ale fotbal se hraje na branky a ne na umělecký dojem.

-axe-

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže