Pohár starosty pro Trutnov

Náchodsko, Žákovský fotbal, Turnaje
Napsal uživatel TB   
Úterý, 20. Březen 2012 08:05

RSCM

Česká Skalice – V sobotu 17. března se uskutečnil předposlední část sedmidílného seriálu halových fotbalových turnajů mládeže Českoskalický pohár. Do sportovní haly na Žižkově kopci se sjelo 7 týmů z celého Královéhradeckého kraje. Turnaj měl tentokrát velmi zajímavé obsazení. Všichni se utkali systémem každý s každým a ten přinesl nejeden zápas se zajímavým rozuzlením.

 

 

 

Pohár starosty České Skalice vybojoval Trutnov

O pohár starosty města Česká Skalice si to nakonec rozdala trojice mužstev. Papírovým favoritem byl FK Trutnov A, téměř nejsilnější možnou sestavu přivezl také FK Náchod a do konečného pořadí také výrazně promluvili hráči RSCM Rozkoš A, kteří byli určitě největším překvapením turnaje. Ten se začal odvíjet podle předpokladů.

 

Mužstva na prvních třech místech dosáhla shodně 15 bodů! O konečném pořadí proto rozhodovala minitabulka, ze které vyšel nejlépe Trutnov, druhou příčku obsadil Náchod a třetí byli fotbalisté RSCM Rozkoš A.

 

Jak k tomu došlo? Nejdříve Trutnov potrestal chyby Rozkoše, když vyhrál 3:1. Domácí se před brankou soupeře víc než jednou neprosadili. Přesto zaslouží pochvalu. Pak ale výborně hrající mladíci od východočeského moře porazili favorizovaný Náchod 2:1. Potlesk publika si zasloužila hlavně kulišárna po rohovém kopu, na jejímž konci stála skórující Terezka Janoušková. To byl určitě nejhezčí a nejvtipnější gól turnaje, který udělal domácím fanouškům velikou radost. Trenéři RSCM Rozkoš fígl při rozehrání rohu odkoukali od přípravky Slávie Praha a je vidět, že i děti z našeho kraje fotbal ovládají. Na 2:0 zvýšil talentovaný novic Dan Vlček, který nastoupil vůbec k prvním zápasům ve své kariéře. Náchod potom jen snížil. Domácí si vítězství dobrou kombinační hrou pohlídali.

 

Největší emoce přinesl ne moc pohledný zápas FK Náchod a FK Trutnov A. Náchodský Adam Čejchan proměnil jednu ze dvou šancí svého týmu. Horalé se k zakončení vůbec nedostali. Těsně před koncem ale jejich pronikajícího hráče fauloval Náchoďák ostřejším způsobem a začala slovní přestřelka mezi oběma tábory. Nešlo o žádnou zákeřnost, ten střet ale útočícího hráče určitě bolel. Naštěstí jsou trenéři obou týmů rozumní lidé a po zápase si vše vyříkali a rozešli se v dobrém. To k fotbalu určitě patří. Náchod tedy vyhrál 1:0. Užší tabulka proto rozhodla o rozdělení trojice pohárů, jak je uvedeno výše. Rozkoš skončila po opravdu dobrém výkonu až třetí. Domácí trenéry těší také to, že se do střeleckých tabulek zapsali úplně všichni hráči, byť gól brankáře Tadeáše Součka byl vlastní J. Útěchou mu mohlo být, že ho turnaje trenéři svým hlasováním zvolili nejlepším brankářem turnaje. Trutnov k titulu dotáhnul kanonýr Marek Bednář, který se stal nejlepším střelcem turnaje s jedenácti přesnými zásahy.

 

Čtvrté místo obsadili fotbalisté FC České Meziříčí, kteří patřili rovněž k překvapením turnaje. Střelecky je táhnul talentovaný rychlonohý střelec David Světlík. Pátá příčka byla určitě také překvapením. Za RSCM Rozkoš totiž nastoupili kluci a holčičky narození v letech 2004 až 2006, kteří byli až na dvě výjimky o jeden až tři roky mladší než jejich soupeři. Tato parta „rozkošných miminek“ dokázala dvakrát vyhrát a proto byla pátá! Za sebou nechala trutnovské béčko, které nastoupilo převážně s ročníkem 2003! Rezervní mužstvo horalů se tentokrát ve Skalici příliš neprosadilo. Sedmé místo připadlo Jiskře Kocbeře. Ta začala sice dobře, když se hned v prvním zápase ujala vedení nad Náchodem. Pak ale kluci doplatili na úzký kádr, na kterém se podepsaly prázdniny na Trutnovsku a také nemoci. Za Kocbeř tak nastoupilo jen pět kluků a jedna holčička, to znamená, že střídal jediný hráč.

 

K hladkému průběhu turnaje přispěli oba rozhodčí Erik Berger a Radek Čáp. Zejména druhý jmenovaný svým výkonem překvapil. Není totiž kvalifikovaným sudím, ale pouze osobou znalou pravidel, která občas píská turnaje mužů v malé kopané. K dětem má Radek Čáp velmi pěkný vztah a svůj post zvládnul s velkým přehledem. Erik Berger je začínající rozhodčí, který má celu kariéru před sebou. Píská ale s citem pro hru a to je asi nejdůležitější. Oba rozhodčí si zaslouží uznání.

 

Foto: Jiří Kuneš, text: Jan Holý.

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže