Páteční oslavy 110 letého výročí klubu se vydařily na výbornou

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 31. Srpen 2015 07:05

Datum: 31.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Admin - David, foto: Luboš Lorinc, David Solnař

V pátek 28. srpna pořádal klub FC Hradec Králové jedinečnou akci s názvem Odpoledne s Votrokem, kde přímo v prostorách malšovického Všesportovního stadionu proběhly oslavy 110 let od založení klubu. Na všechny přítomné čekala pohodová atmosféra, široká škála zábavy, koncerty, autogramiády nebo třeba přátelský zápas mezi fanoušky a starou gardou. Dlouhé měsíce příprav se tedy vyplatily a klub tak všem návštěvníkům umožnil důstojně oslavit toto významné jubileum.

Brány stadionu se otevřely krátce po 15.00 hodině a všichni příchozí si mohli hned u vchodu díky společnosti TN Trade vyzkoušet jízdu na vozítku typu Segway nebo se svézt na koloběžce. Velký zájem byl také u stanoviště Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, kde si mohli přítomní prohlédnout například policejní vozidlo VW Passat, také zde proběhla ukázka zásahu pohotovostní jednotky, včetně zapojení psovodů. Zapomenuto nebylo ani na armádu České republiky, konkrétně diváci obdivovali vybavení vojenské polní nemocnice nebo vojenské sanity, jenž má za sebou náročné mise v Afghánistánu nebo v Iráku.

„110 let od založení je opravdu významné jubileum, kterým se nemůže chlubit kde jaký klub v České republice. My jsme chtěli, aby si to užili nejen fanoušci, ale také celé okolí. Já myslím, že celá akce se vydařila, máme tady spoustu malých dětí, což je jedině dobře," komentoval průběh oslav místopředseda představenstva Ing. Richard Jukl.

Na hlavním pódiu rozjela svoji show Heidi Janků, která svým jedinečným přístupem vykouzlila úsměv na tváři všech malých návštěvníků. Samozřejmě zazněly též největší hity této nestárnoucí zpěvačky. Poté nastal čas na důležitý moment, kdy mezi koncerty byl pokřtěn nový maskot, první v klubové historii. Stala se jim postavička jménem Votrok. Já bych maskotovi popřál jedinou věc, aby se příští rok pohyboval na prvoligovém trávníku," prohlásil při slavnostním okamžiku primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink.

Pak přišlo na řadu vystoupení hradecké skupiny Memphis a zároveň vypukla autogramiáda kompletního kádru A mužstva Votroků. O tu se strhl opravdu velký zájem, hráči rozdali všechny podpisové kartičky či plakáty. Na tréninkovém hřišti se následně odehrál dlouho očekávaný přátelský zápas mezi fanoušky a starou gardou. Diváci tak mohli sledovat fotbalové umění legend typu Luboše Kubíka, Milana Ptáčka, Marka Kuliče a dalších. Výběr fanoušků však rozhodně nedal svoji kůži zadarmo a srdnatým výkonem zdatně sekundoval svým soupeřům. A konečný výsledek? 6:2 pro starou gardu!

„Já bych chtěl strašně moc ocenit práci lidí, která samozřejmě není vidět. Velkou zásluhu na této podařené akci má tým lidí okolo Milana Šedivého, určitě bych chtěl zmínit jméno Františka Řehounka nebo Elišky Švehlové. Bylo to opravdu hodně práce, která je potřeba ocenit," vyjádřil své poděkování člen představenstva Mgr. Václav Víška, Ph.D.. Na další podpisové akci mohli příznivci potkat bývalé hvězdy královéhradecké kopané. Nechyběly ani takové legendy jako Edmund Schmidt, Jan Rolko, Jiří Kománek, Miroslav Merkl, Zdeněk Votruba nebo Ladislav Pokorný.

Závěr celého dne, po který do areálu stadionu v Malšovicích zamířilo cca 1500 návštěvníků, obstarala skupina Red Hot Chili Peppers Tribute, která nevynechala žádné nezapomenutelné hity této americké rockové kapely. Jak celé Odpoledne s Votrokem probíhalo, se můžete podívat ve fotogalerii pod článkem od Luboše Lorince a Davida Solnaře. V blízké době najdete na stránkách také video reportáž z této vydařené akce a nebudou chybět ani ohlasy od klubových legend.

Autor: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže