Vysokou výhru nad béčkem Olomouce řídil Adam Vlkanova

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz
Neděle, 23. Srpen 2015 14:54

Datum: 23.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Admin - David

4. kolo Fotbalové národní ligy nám přisoudilo rezervu Olomouce a trenérské duo Frimmel, Pilný se rozhodlo od minulého zápasu s Pardubicemi ke dvěma změnám. Petra Schwarze nahradil Tomáš Malinský a poprvé do základní sestavy naskočil také Honza Pázler.

Od prvních minut dopoledního střetnutí byli aktivnější domácí fotbalisté a první velká šance byla tedy k vidění právě od Olomouce. Byl u toho Vašíček, jenž zcela osamocený nebezpečně vypálil a jeho pokus minul jen těsně Ottmarovu branku. V 11. minutě zahrozili opět domácí, nejprve mohl zakončovat Ševčík, následně Hladík. Naštěstí obrana Votroků zkušeně zavřela prostor a míč přes ni neprošel.

První střelecký pokus Hradce měl na svědomí Petr Mareš, ale jeho rána letěla vysoko nad. Poté hra upadla do slabšího průměru, příliš se nám nedařila souhra a celkově hře chyběla rychlost a spád. Ve 39. minutě jsme se k velké radosti skvělých hradeckých fanoušků dočkali úvodního zásahu. Nejprve kulatý nesmysl propadl na Vaněčka, jenž ještě nahrál na Vlkanovu a dvacetiletý záložník svojí premiérovou brankou rozvlnil síť, 0:1. A v závěru první půle mohlo být ještě veseleji, Holeš se skvěle uvolnil na křídle, poslal přesný centr na Vaněčka a jeho střela minula branku Spurného o centimetry.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měla rezerva Olomouce zajímavou možnost na srovnání, Texl střílel z úhlu a gólman Ottmar měl hned plné ruce práce. Poté se mohlo zadařit také na druhé straně, ale aktivního Vlkanovu vychytal domácí gólman. V 54. minutě byli hráči Olomouce B opět hodně nebezpeční, konkrétně se jednalo o hlavičku Texla, jejž jen o kousek minula tyčku Radima Ottmara.

V 62. minutě šli Votroci do dvoubrankového vedení, Daniel Trubač dostal nahrávku na hranici vápna a ihned se odhodlal ke střele. Tu tečoval ještě domácí Svozil a bylo to 0:2. Hradečtí nyní začali své soky jednoznačně přehrávat a další branka přišla o pouhé dvě minuty později. Tentokrát se po rohu dostal k zakončení Vaněček, Spurný vyrazil, ale na následnou dorážku Pázlera už byl krátký, 0:3. V 70. minutě byla k vidění velmi pěkná akce v podání hostů, když se krásně individuálně prosadil Malinský, řítil se zcela sám na Spurného a ještě nahrál před prázdnou branku na Vlkanovu, který svým druhým gólem zajistil vedení již 0:4.

V závěru utkání se ještě v parádním světle předvedl brankář Radim Ottmar, když vyrazil pumelici Ševčíka nad břevno. Hráči olomoucké rezervy byli za svoji celozápasovou aktivitu přeci jen gólově odměněni, stalo se tak v 87. minutě, kdy se pěkně trefil střídající Rolinc, 1:4. Nicméně poté se už na konečném stavu nic nezměnilo a tři body tak putují zaslouženě z Hané k nám.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:4 (0:1)
Branky: 87. Rolinc - 39. a 70. Vlkanova, 62. Trubač, 64. Pázler. Rozhodčí: Franěk – Melichar, Kotalík. ŽK: 31. Vašíček, 56. Texl – 23. Mareš. Počet diváků: 300.

Sestavy: SK Sigma Olomouc: Spurný – Texl, Svozil, Jemelka, Kalvach, Hladík (79. Rolinc), Štěrba, Richter (65. Habusta), Vašíček, Falta, P. Ševčík (60. Chorý).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek (79. Bederka), Krmaš, Mareš (46. Plašil) – Trubač, Černý – Pázler, Vlkanova, Malinský (78. Súkenník) – Vaněček.

Autor: FCHK.cz