Dres Tomáše Koubka putuje na pomoc Nadaci Jedličkova ústavu

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz   
Čtvrtek, 28. Květen 2015 12:02

Datum: 28.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Život není jenom o bodech a gólech, ale také například o pomoci lidem s tělesným handicapem. Právě do Nadace Jedličkova ústavu míří v těchto dnech podepsaný dres Tomáše Koubka, který půjde po skončení Synot ligy do dražby.

Pro již zmíněnou nadaci se uskuteční aukce dresů týmů celé SYNOT ligy. Za celým projektem stojí bývalý reprezentant ve skocích na lyžích Jan Mazoch, který musel ukončit svoji slibně se rozvíjející kariéru z důvodu vážného zranění. „Jelikož já osobně jsem dlouhou dobu sportoval, i když v úplně jiné disciplíně než je fotbal, tak vím, jak je pro každého jedince zdraví důležité. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl obrátit se na kluby českého fotbalu se záměrem, jestli by se nechtěly do projektu zapojit a podpořit tak věc, která jejími jmény pomůže lidem, které v životě potkala komplikace, s kterou se snaží poprat!,“ říká Jan Mazoch. 

Náš klub podobné projekty podporuje často, a proto i tentokrát jde do akce bez jakéhokoliv zaváhání. Vždyť vybrané peníze budou ve 100% výši poskytnuty ve prospěch Nadace Jedličkova ústavu, respektive Sportovnímu klubu Jedličkova ústavu a škol k pořízení kompenzačních pomůcek k sportovní činnosti žáků, studentů a osob s tělesným handicapem. „Jsem hrdý, že do aukce poputuje zrovna můj dres. Lidé z Jedličkova ústavu to nemají jednoduché a já jim závidím odhodlání a vervu, s kterou zvládají život,“ říká Tomáš Koubek, brankář našeho klubu a reprezentant do 21 let, kterého za necelý měsíc čeká závěrečné EURO U21.

O aukci dresů, jejíž výnos pomůže sportovat postiženým mladým lidem, budeme informovat na našich stránkách. „V tuto chvíli dáváme dohromady dresy pokud možno od všech klubů Synot ligy. Fanoušci se v prezentaci projektu také dozví životní příběhy těch, kterým výtěžek pomůže. Jsem rád, že i týmy, které proti sobě soupeří, dokážou táhnout za jeden provaz a podpoří sportovce s handicapem, kteří se svému postižení postavili...,“ doplňuje závěrem Jan Mazoch.

Autor: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže