1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz
Sobota, 23. Květen 2015 21:36

Datum: 23.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Admin - David

Do utkání proti Slavii trenérský triumvirát Barborík, Frimmel, Pilný postavil poprvé v sezoně od začátku Petra Schwarze a také španělského záložníka Tita. Střetnutí toho příliš nenabídlo a jedinou branku zaznamenal hostující kanonýr Milan Škoda a zajistil tak pro svůj celek zisk tří bodů.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný a příliš fotbalové krásy přítomným divákům nenabídl. Smolnou chvíli si vybral záložník Tito, který musel již ve 14. minutě z důvodu zranění střídat, nahradil ho David Petrus. První střelu na bránu vyslal domácí Halilovič, ale kulatý nesmysl letěl hodně mimo. Pražané měli několik zajímavých protiútoků, ale jejich snahu zmařila buď vlastní nepřesnost či ofsajdové postavení útočících fotbalistů. Ani další průběh první půle lepší fotbal nenabídl a žádné z mužstev si branku vlastně ani vstřelit nezasloužilo.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili mnohem lépe fotbalisté Slavie a hned z toho byla velká šance Škody, jeho hlavička však nemířila přesně. Avšak v 52. minutě se již nejlepší střelec pražské Slavie radoval z úvodní branky. V těžké pozici si Milan Škoda dokázal zpracovat míč a mazácky prostřelil brankáře Kuciaka, 0:1.

V 63. minutě se do míče pořádně opřel Petr Schwarz a s jedovkou z dobrých 25 metrů měl brankář Berkovec plné ruce práce. Slavisté byli nadále aktivnější, drželi míč na svých kopačkách, ale k žádnému přímému ohrožení branky se nepropracovali. V 78. minutě si Hrubý naběhl na centr ze strany a jeho pokus přímo z voleje jen těsně minul branku Martina Kuciaka. V závěru střetnutí se už Votroci marně snažili o vyrovnání a byli to naopak hosté, kteří si mohli pojistit vedení. Ovšem to se nestalo a mužstvo Slavie Praha se tak po úctyhodných šestnácti letech raduje ze zisku tří bodů na Všesportovním stadionu v Malšovicích.

FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branky: 52. Škoda. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Fišer. ŽK: 81. Nosek - 78. Zmrhal. Počet diváků: 2014.
Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Rolko, Nosek, Plašil – Schwarz, Trubač (80. Chleboun) – Halilovič (62. Malinský), Čermák, Tito (14. Petrus) – Vaněček.
SK Slavia Praha: Berkovec – Švec, Bílek, Kodr, Dostál – Piták, Deli – V. Vukadinovič (88. Černý), Kenia (59. Hrubý), Zmrhal – Škoda.

Autor: FCHK.cz