Na Háječku vyrostou nové kabiny

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz   
Čtvrtek, 14. Květen 2015 16:54

Datum: 14.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Po několika ročním snažení a práce dozná žákovské centrum Háječek výrazných změn. Dnes totiž vedení klubu předalo žákovský fotbalový areál do rukou stavební firmě, která na něm během dvou měsíců vybuduje zbrusu nový šatnový komplex se sociálním zázemím.

Po SCM Bavlna bude mít nové zázemí také žákovská základna FC Hradec Králové. Ta do současné doby využívala staré UNIMO buňky vedle hřišť, které však již několik let nesplňovaly požadavky hodné 21. století. „My doufáme, že dnešním dnem naplníme všechny naše cíle, které jsme dlouhodobě avizovali a po kterých jsme všichni toužili. Žákovská základna konečně dostane důstojné zázemí. Ještě jednou musím touto cestou poděkovat panu Hrnčířovi, který nám do dnešního dne pronajímal provizorní šatny, které však jsou nyní již za svým zenitem,“ říká ředitel klubu Ing. Richard Jukl.

Nejmenší fotbalisté tak ke dvěma pěkným travnatým plochám konečně dostanou důstojné zázemí. To se bude skládat z buněk, včetně sprch a toalet. Zázemí v komplexu najdou také trenéři a správce. „Jednoduché to určitě nebylo. Prošli jsme si několika peripetiemi, které nás rok a půl zdržely. Vše se ale podařilo a dnes zde pokládáme základní kámen, který dovrší mozaiku naší mládežnické základny, respektive naší Fotbalové akademie FC Hradec Králové, co se zázemí týče,“ doplňuje při pomyslném předávání klíčů stavební firmě ředitel klubu.

Celkové náklady na výstavbu činí 6,5 mil. korun. Projekt je financovaný klubem FC Hradec Králové, společně s městem Hradec Králové. „Do nového zázemí plynou peníze z přestupu Václava Pilaře. Je to společný projekt náš a našeho města,“ říká nakonec Ing. Richard Jukl.

Autor: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže