Bohuslav Pilný: Sestup? Bolí to hodně!

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 18. Květen 2015 18:43
Po závěrečném hvizdu nedělního utkání v Liberci bylo na hráčích i fanoušcích Hradce Králové vidět obrovské zklamání. V kabině Votroků panovala ponurá nálada, jak by také ne. V tuto chvíli už bylo jasné, že definitivně opouštíme českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Asistent trenéra Bohuslav Pilný byl samozřejmě z nepovedeného utkání v Liberci hodně smutný. „Bolí to hodně, i když jsme samozřejmě všichni věděli, že to bude hodně náročný, tak jsme to nezvládli," okomentoval sestup ze Synot ligy Bohuslav Pilný.

Kde hledat hlavní příčiny, proč se nepovedlo zachránit?
Udělali jsme málo bodů v domácím prostředí, hodně inkasovaných a málo vstřelených branek. Když se vyhraje pětkrát za sezonu, tak se nedá zachránit. My jsme do té jarní části šli s tím, že musíme vyhrát minimálně dvakrát venku, což jsme taky nezvládli. Po těch těžkých domácích zápasech s Plzní a Spartou jsme měli porazit Příbram, ale bohužel. Asi to bylo nad naše síly.

V Liberci byla první půle z naší strany špatná, ale druhý poločas už byl lepší…
Dvacet pět minut jsme hráli ustrašeně, nehráli jsme vůbec agresivně, v tom byl Liberec jasně lepší. My jsme si říkali, že v tomhle se jim musíme vyrovnat, protože jsme věděli, co nás tam čeká. Ale nezvládli jsme to. V druhé půli už jsme hráli vabank, hra se zlepšila, ale zase jsme nebyli produktivní.

Měli jsme tam několik šancí, ale nedokázali jsme je využít. Jak jste to viděl vy?
Je to o gólu. Jsem přesvědčený o tom, že kdybychom dali kontaktní gól, tak jsme ten Liberec ještě prohnali. Po tom pohárovém zápase neměli moc sil, bohužel to se nepodařilo. Na kdyby se nehraje.

Těsně před začátkem nedělního utkání musel naskočit Adrian Rolko místo Chlebouna. Co se přihodilo?
Kuba měl těšně před zápasem žaludeční problémy, takže nemohl nastoupit.

A pak musel střídat v průběhu i brankář Koubek, jak s ním to vypadá?

Tomáš má něco s kolenem, nemělo by to být nic vážného. Ale v tom zápase už nemohl chytat dál, tak tam šel Martin. Srazil se s Adrim při tom druhém gólu, kdy tam šel do souboje a kluci se střetli.

V sobotu hrajeme s pražskou Slavií, co můžeme očekávat?
Musíme v sobě najít motivaci a věřím, že ji najdeme. Je to soupeř zvučného jména a hrajeme každý za sebe. Jak hráči, tak my. Samozřejmě víme, že v tabulce se nic nezmění, ale za prvé nechceme skončit poslední a za další ten náš jarní bodový zisk chceme rozšířit.

Autor: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže