Ohlasy z tiskové konference před startem jarní části SYNOT ligy

1. liga
Napsal uživatel FCHK.cz   
Středa, 18. Únor 2015 15:38
Již v sobotu vstoupí fotbalisté Hradce Králové do jarní části naší nejvyšší fotbalové soutěže a bude to zápasem proti Mladé Boleslavi (utkání začíná v 17.00). Dnes se v tiskovém středisku na Všesportovním stadionu konala předsezónní tisková konference se zástupci sdělovacích prostředků.

Úvodní slovo dostal Bohuslav Pilný, jenž okomentoval průběh přípravy a také si pochvaloval výkony svých svěřenců. „My jsme nechtěli udělat v týmu tolik změn, jako se udělalo v létě. Vyloženě jsme doplňovali mužstvo tam, kde jsme cítili, že je to potřeba. Celá příprava probíhala přesně tak, jak jsme si ji naplánovali. V některých zápasech se nám poměrně dařilo, jak výsledkově, tak herně. Chtěli jsme dát v přípravě prostor všem hráčům, netlačili jsme na výsledky a můžu říct, že všichni se toho ujali velmi dobře," sdělil na tiskové konferenci asistent trenéra Pilný.

„Vítězství v Tipsport lize nás samozřejmě těší, protože to mužstvo nebylo zvyklé tolik vyhrávat v průběhu podzimní soutěže a tohle by nám mělo pomoct nabrat sebevědomí. Ale jistě víme, že liga je o něčem jiném a my musíme udělat vše proto, abychom ty výsledky měli i v lize. Jestli se chceme zachránit, tak musíme bodovat, to znamená vyhrávat. Bez dobrých individuálních a týmových výkonů to určitě nepůjde," dodává kouč Bohuslav Pilný.

Na setkání s novináři došlo také k představení nových posil. Mezi ně patří i útočník David Petrus, který strávil podzim v Baníku Ostrava. „Poslední rok jsem toho příliš neodehrál, takže jsem byl rád, že jsem mohl změnit angažmá. Doufám, že se brzy dostanu do takové kondice, abych byl pro tým co nejvíc platný. Jinak jsem moc rád, že jsem zakotvil právě tady v Hradci Králové," uvedl sedmadvacetiletý Petrus.

Další novou akvizicí, která byla novinářům představena, byl španělský záložník Alberto Malagón Amate, fotbalovým jménem Tito. „V Hradci se mi moc líbí, rozumím si s trenérem i spoluhráči a adaptoval jsem se dobře. Doufám, že budeme mít úspěšný vstup do jarní části, odehraji dobré zápasy a získáme body," věří sympatický kreativní záložník.

Přítomen byl i Martin Nosek, kterého v současné době trápí zranění na noze. „Z předchozího angažmá v MFK Dubnica mám zkušenosti se záchranou. Jsem moc rád, že jsem tu, i když vím, že záchrana nebude lehká. Ale dokud je šance, tak budeme bojovat," říká odhodlaně osmadvacetiletý obránce. Jako poslední si vzal slovo kapitán Votroků Adrian Rolko. „V přípravě jsme splnili vše, co po nás trenéři chtěli. Do zápasů jsme šli z plné zátěže a bylo to hodně náročný. Uvidíme, co z toho všeho převedeme do té ligy," zakončil setkání lodivod kabiny.

Autoři: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže