Vysoká kráčí k postupu

1. B třída
Napsal uživatel TB
Pondělí, 21. Květen 2012 17:25

Už příští kolo může definitivně rozhodnout o postupu Vysoké. V Častolovicích se ale dlouho nemohla gólově prosadit. Nové Město uštědřilo Borohrádku "bůra" a třetí Lokomotiva veze bod z Černíkovic. Probluz je prvním sestupujícím, Hlušice srovnaly bodový stav s Opočnem, mají ovšem o jeden odehraný zápas více.

1. B třída skupina B

Častolovice - Vysoká n. L. 1:3

B: Koblása Pavel. R: Seidl. Diváků: 50. Poločas: 1:0.

Častolovice: Jedlička - Lorenc - Slanina(57. Sršeň), Čihák, Marek - Koblása, Přikryl T., Mráz Pavel(75. Přikryl M.), Cvejn - Kalousek, Lux.

B: Jelínek Jaroslav, Šulc Jiří, Haken Michal. R: Seidl. Diváků: 50. Poločas: 1:0.

Vysoká n. L.: Menšl - Píša M., Šulc, Jelínek, Píša J. - Kalaš (55. Jarkovský), Haken, Samek, Dvořák L. (55. Kafka) - Bitnar (85. Lunda), Dohnálek.

Trenér hostů: Jan Píša: Na skvěle připraveném trávníku domácí od první minuty zalezli před vápno, bránili, zdržovali jak jen to šlo, ale hlavně hráli na brejky. Když jim v 28. minutě jeden vyšel, začalo být zle nedobře. Domácí nám darovali penaltou ve 42. minutě možnost vyrovnat, ale to Samek odmítl. Obraz hry se v poločase druhém nezměnil, soupeře jsme ždímali jako citrón a vyplatilo se. Nejprve se prosadili hlavou Jelínek se Šulcem a konečný účet podrthl Haken. Nutno říci, že domácí byli od většího přídělu ušetřeni, za prvé jim skvěle zachytal gólman Jedlička a za druhé jsme nastřelili 5x břevno a 1x tyč. Tolik jsem jich viděl naposledy na EURU v roce 1996 v zápase s Ruskem.

Hlušice - Provodov 2:0

B: Tesař, Batelka R. - 0. ŽK: 0 - 4. ČK: 0 - po dvou žlutých 1. R: Horák. Poločas: 1:0.

Hlušice: Strýhal, Novotný, Průcha, Svěcený (Trejbal), Tesař, Batelka R. Soumar, Zikmund, Kohout, Kotvas (Šimůnek, Batelka M.

Provodov: Voborník, Výborný, Čtvrtečka, Malý, Dudek,(Bek), Zítko(Fric), Chytrý, Bensch, Novák, Mityska, Múller, Za Malého - Tylš.

Trenér hostů: as. Berger: Po hrubé chybě obránce jsme darovali domácím pokutový kop. Přes velké množství brankových přiležitostí a tradičně neproměněné penaltě(již čtvrtá na jaře)jsme odešli poraženi. Nutno ještě vyzdvihnout velmi výborný výkon mladičkého domácího brankáře.

Králíček B.

B: 34. Tesař (Penalta), 87. Michal Batelka. ŽK: 0 - 83. Malý, 90. Čtvrtečka. ČK: 0 - 83. Malý. R: Horák. Diváků: 100.Poločas: 1:0.

Hlušice: Strýhal - Novotný, Průcha, Zikmund, Svěcený(79. Trejbal) - Robert Batelka, Michal Batelka, Soumar, Tesař - Kohout, Kotvas(69. Šimůnek).

Provodov: Voborník - Výborný, Čtvrtečka, Malý(83. Tylš), Dudek(69. Bek), Zítko(54. Fric), Chytrý, Bensch, Novák, Mikyska, Muller.

Vlažný začátek od obou mužstev. V prvním poločase stojí za zmínku penalta, kterou bezpečně proměnil Pavel Tesař. Druhý poločas se do nás soupeř zakousl hned od počátku a bylo pouze otázka času, kdy dostaneme branku. To se ovšem nestalo a my hrozili z brejků. Několikrát naši hráči stáli tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, ale branku jsme nedali. Až v 87. min toto rozhodl Michal Batelka. Ofsajdová past hostům nevyšla a bylo to 2:0. V závěru zápasu hosté kopali penaltu, kterou dorostenec Stáňa Strýhal bravurně zneškodnil. Premiéra v mistrovském zápase dospělých mu vyšla na výbornou a podržel nás i během zápasu, kdy mohl soupeř za stavu 1:0 měnit skóre. To se ovšem nestalo, a tak 3 body zůstávají doma. Záchrana v B - třídě, tak dostává reálnou podobu.

Čeněk Jirsák

Borohrádek - Nové Město 0:5

B: 26. David, 35. Paďour, 37. Starý, 52. Lichter, 84. Joneš. ŽK: 3 - 2. R: Frič. Diváků: 80. Poločas: 0:3.

Nové Město: Maur - Lichter, A. Joneš, P. Zákravský, Zelený - Koza(80. F. Joneš), Růžička, Valášek(57. T. Zákravský), David - Paďour(57. Darebník), Starý.

Trenér hostů: "Zvládli jsme další utkání za tři body, vzadu nám k deváté nule v řadě tentokrát pomohlo štěstí a nemohoucnost domácích hráčů. Tolik prostoru před naší brankou jsme na jaře ještě nenechali žádnému soupeři. V útočné fázi jsme si dokázali připravit dostatek situací ke skórování, mnohé z nich ještě zůstaly nevyužity." Miloš Killar – trenér MFK

Úvodní desetiminutovka přinesla mírnou převahu hostí, kteří se však do vážnějšího zakončení nedostali. Domácí se soustředili především na bránění a rychlé protiútoky. V 15. min. přišla první vážnější akce hostí, ale k zakončení chyběla přesná finální přihrávka. V 18. min. se k zakončení dostali také domácí, ale střela ze střední vzdálenosti minula branku. Ve 22. min. tečovaná střela M. Davida ze 20m jen těsně minula branku Lokomotivy. Z následného rohu se domácí po zmatcích před vlastní brankou se štěstím ubránili. Ve 24. min. pronikl do vápna David a elegantně přehodil bezmocného J. Nývlta – 0:1. Tlak hostů se stupňoval a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další góly. Ve 30. min. trestný kop Valáška vyhlavičkoval z brankové čáry P. Matějus. Ve 32. min. se po centru Paďoura dostal do gólové šance Starý, jeho hlavička však šla nad. Ve 34. min. unikl domácí obraně Paďour a zvýšil na 0:2. Ve 37. min. zatáhl po levé straně míč Zelený, na jeho přesný centr si naběhl Starý a hlavou dal třetí gól MFK. Ve 42. min. ostrá přihrávka Lichtera prošla podél branky, ale nikdo ji nestačil tečovat a tak poločas skončil jasným vedením MFK.
Na začátku druhého poločasu si obrana MFK trochu „zchrupla“ a domácí mohli ve 47. min. snížit.
Sazima však ve vyložené šanci netrefil branku. To hosty probudilo a v 50. min. mohli přidat další gól.
Starý se proháčkoval až před brankáře, ale dal vedle. V 51. min. si po pravé straně zběhl Lichter a bombou ze šestnáctky nedal J. Nývltovi žádnou šanci – 0:4. Po této brance hosté zřejmě pod dojmem jasného vedení zvolnili a domácí na chvilku převzali taktovku hry. V 55. Min. velký závar před svoji brankou obrana MFK se štěstím odvrátila. V 62. min. po rohovém kopu domácích nařídil rozhodčí Frič pokutový kop, ale ten Maur Liškovi kryl. V 68. Min. obešel David vše co mu stálo v cestě, přihrál T. Zákravskému, ale ten ve výborné pozici minul branku. V 82. min. měli domácí další šanci ke skórování, ale hlavička Matějuse z malého vápna šla těsně vedle. V 85. Min. uzavřel skóre zápasu střelou z šestnáctky střídající F. Joneš. V samotném závěru se vytoužené branky mohli ještě dočkat domácí, ale tečovaná střela skončila na tyči.

Zdeněk Mudroch

Deštné v O.h. - České Meziříčí 4:1 (3:1).

B: 34. a 78. Netík, 43. a 44. Kaplan - 37. Slánský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. PK: 0:0. Diváků: 20.
Rozhodčí: Janata, Fryš, Koutník
Delegát:

Deštné: Vých - Málek, Prouza, Kánský, Kaplan, Rudolf, Zatloukal Marek, Zatloukal Lukáš, Drapák, Včelák, Hájek (28. Netík)

České Meziříčí: Rak (46. Frynta) - Kubíček, Tomášek Jan, Kozák, Čiháček - Rezek (63. Havel Tomáš), Hlavsa, Slánský, Ježek - Baše (80. Horký), Španiel (63. Krajňak)

David Horký, vedoucí mužstva ČM: Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili. My jsme přijeli na Deštnou jako na výlet a jen díky výborným zákrokům Roberta Raka jsme v prvním poločase neprohrávali dvojciferným výsledkem. V poločase ale musel střídat pro zranění. Za zmínku stojí to, že na zápase bylo kvůli hokeji přítomno tak málo díváků, že jsme museli domácím půjčit dva pořadatele z vlastních řad.

Černíkovice - Lokomotiva HK 1:1

B: POHL STANISLAV - ZIEGLER MARTIN. ŽK: 1 - 2. ČK: 0 - 0. R: Valenta. Diváků: 100. Poločas: 0-0.

Vložil: HOVORKA MICHAL

Probluz - Babí 1:5

B: 38. L. Brixí - 20.23.72 Roztočil 3,56. Perger,77. Fidler. R: Kout. Poločas: 1:2.

Roman Fejfar(asistent trenéra)Po dobrém vstupu do utkání, kdy jsme neproměnili tři slibné příležitosti nás hosté potrestali ze dvou brejků. V 38 min. jsme snížili gólem Brixího a pár minut pře závěrem první půle nebyl uznán gól pro ofsaid. V 56. min přehlédl rozhodčí hru rukou hostujícího Roztočila a překvapivě odpískal pokutový kop, kterým hosté zvýšili stav utkání na 3:1 a domácí již na zvrat v utkání něměli. V utkání se blýskl hattrickem dobře hrající Roztočil.